nimeltä krooninen ihastumisen tarve. Tämä johtuu siitä että minut torjuttiin lapsena tylysti. Kun en saa edellistä, kehitän uuden ihastumisen, välillä niitä voi olla parikin samaan aikaan. Lisäksi olen varattu. Tautini on sikäli harmiton, etten juurikaan saa kunnollista aloitetta tehtyä, joten kärsin lähinnä itse, sekä läheiseni jotka joutuvat seuraamaan ailahtelevia mielialojani.
Minulla on mielisairaus
m->n
41570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
sulla nimenomaan on.
Kiitos diagnoosistanne arvon tohtori, mutta mitä nyt tehdään? Saako tähän jotain nappeja tms?
nappeja jo ole yllinkyllin, ne pitää vaan syödä.
Ei ole nappeja, tarviin oikeanlaisia.
samaa ongelmaa, mutta sinä rohkeana sen tunnustit, joten 10 bojoa siitä ;). Ja vielä kultapossumerkki siihen lisäksi.
Selvästikään et ole aviomiesmatskua ;)
Sinut torjuttiin pahasti lapsena?
Kuka? Isä, äiti vai isovanhemmat?
Erikoinen tarina.
Mä ihastuttelen itseäni vain sinkkuna ja me puumathan olemme enin aikaa vapaina. Varattuna siis isännän talutuksessa olemme uskollisia ja tottelevaisia petoja ;D
Tunnetaan myös nimellä helppoheikki, latinan kielellä casanovas playboius. Lajike viihtyy ynpäristössä missä naaraspuolisia homosapiensseja esiintyy. Lajille tyypillistä käyttätymistä on viljellä korulauseita vailla merkitystä usealle naaraalle samanaikaisesti, hämmingin aiheuttaminen esim. kanaparven usuttaminen tappeluun ja poistuminen nauraen paikalta.
Lajike on vahvimmillaan nuoruusiässä. Vanheneminen, mikä tuo usein mukanaan kaljuuntumista, mahakumpua ja potenssiongelmia saa casanovas playboiuksen masennuksen valtaan ja vierestä katselee kuinka uusi sukupolvi helppoheikkejä vie naaraat.
Kuka lienee tässä ketjussa kaikkein yksinäisin ja surullisin? Muut rakentavat pysyviä ihmissuhteita ja ovat onnellisia.
kukaan meistä täällä olevista…
:D
Aktiivisena tautienlevittäjänä lajike pitää huolen muutoin niukassa olevien bakteerikantojen hyvinvoinnista ja sitäkautta kantaa kortensa kekoon ekosysteemin monimuotoisuuden ylläpitämisessä, mikä onkin meidän kaikkien tehtävä.
Nyt hymyilyttää. Toivottavasti saat tuon kakistettua ulos irl myös, niin oikeasti voisit olla jopa onnellinen. Mutta ethän sinä saa, minä tunnen sinunlaiset miehet. Te olette toivottomia. Haluaisin varoittaa sinua mahdollisesta kohtalostasi, mutta mitäpä tuo hyvejää... Ette te uskoisi kumminkaan. :)
Toisaalta haluan edelleenkin kiittää sinunlaisia: jos te luulette, että jätätte jälkeenne rikottuja avioliittoja ja särkyneitä sydämiä, niin ei se niin aina mene. Joskus sinunlainen mies on myös käsikassarana muutokseen. Hyvä avioliitto ei yhdestä casanovasta horju. Mutta jos aika mennä on, niin aika mennä on. Voi hyvin!
Eiköhän kaikki ole ovea näyttäny :D
Juuri näin, jää lapsena ilman huolenpitoa.
http://www.narsistienuhrientuki.fi/tietoa/narsismista_yleisesti/narsistisen_persoonallisuushairi/
Kaikki tulkinnat vääriä, eikö kukaan ymmärrä..
Juu, ymmärtää ymmärtää. Aina joku nainen yrittää ymmärtää. Hetken.
Eiköhän se lopu , kun se oikea tiellesi tulee.
Jos ei lopu niin terpiaan, voi olla ettei sekääan auta.
käänteistä tarinaa
Ei ole harmiton.
Omituisia oletuksia aloittajalla. Taitaa olla tosi nuori.
Olen niin sisäänpäin kääntynyt, että ihastumisestani kärsin lähinnä minä itse. Saan aikaiseksi korkeintaan kohtalokkaita katseita.
Tuttu ongelma. Moni tosin tulkitsee lähes kaikki katseeni flirttailuksi. En halua olla muiden vietävissä.
Olen ollut terapiassa, moni muu ongelma selvisi, tämä ei..
Kyllä naiset ymmärtää, ne on sellaisia ymmärtäväisiä.
Juu, niin se aina menee, vaimo ei ymmärrä joten lohdutusta pitää etsiä muualta... :D
Jatka samaan malliin.
Mitäs muuta oireita kuuluu tuohon krooniseen ihastumisen tarpeeseen? Ärsyttää tällä hetkellä aivan sietämättömästi. Kun aina pitäisi tehdä mitä muut käskee! Tee sitä tee tätä tee tuota.
Ei ollut multa tämä. Mulla oli onnellinen lapsuus.
Hyvä, nyt tiedetään ettei ollut joltain nimettömältä, vaan toiselta nimettömältä.
Mulla on viikonloppuina usein iltaisin menoa. En kerkeä tänne kirjoittelemaan silloin. :)
Paitsi nyt, koska on viikonloppu ja ilta, eli olet ap.
Ei kun tarkoitan alkuiltaa. Ei ollut multa aloitus todellakaan.
pakko vielä sanoa yks juttu, vaikka en aikonut kirjoittaa enää. Sun aloitukset tunnistaa yhestä asiasta, en sano mikä se on, en anna mahdollisille provoajille sitä tietoa. Voi olla että teit aloituksen, mut tästä puuttui se yks tietty juttu :)
Niinpä. Ei ollut multa.
No, se selittää... Enpä tosin kuvitellutkaan että olisin ollut ainoa, tai että se olisi ollut sinulle ensimmäinen kerta - tai että olisit tosissasi. Onneksi en siis ottanut sinua vakavissani, ja hyvä että olet keksinyt näin turvallisen ja harmittoman keinon työstää noita ailahtelevia tunteitasi: täällä palstalla kun pysyt, niin ei mene asiat solmuun oikeassa elämässä. Hyvää jatkoa sinulle, kyllä maailmaan tunteilua mahtuu, ja tuohan tuollainen piristystä arkeen. :)
Tuo kuulostaa todella ikävältä taudilta. Miten siitä pääsee eroon? Lapsena on minut monta kertaa torjuttu huutaen ja pauhaten. Kaipa se on vaikuttanut elämäässäni kovasti. Pelkään puhua totta ja minun pitää miellyttää kaikkia vaikka en tahtoisi. En saa tehdä oman pääni mukaan. Olen kai ikuinen lapsi. Se kai estää minua olemasta sinut itseni kanssa.
Yritätkö tehdä mustasukkaiseksi? Jos olet muista enemmän kiinnostunut, siitä vaan, kannattaa kuitenkin keskittyä yhteen, ettei mene pää enemmän sekaisin
Voit sanoa jo nyt, jos tiedät, ettet uskalla edetä koskaan pidemmälle. Se säästäisi tunteitani
Ai, jaha! Ja siksi olet täälläkin, eli tälläkin palstalla etsimässä
"uusia ihastuksen kohteita". "Eihän sitä koskaan tiedä?" Vai mitä?
Hyvä, että joku "luotettavista" naisystävistäsi valaisee tilannetta näin minulle. Etsit siis TOISTUVIEN IHASTUMISTEN kautta, arjen harmauden ylittäviä huippukokemuksia. Onko toimistosi näiden ihastumisten löytämisen kannalta "strategisesti" juuri oikeassa paikassa?
Olit viimeksi vaan niin hätäinen, muutoin olisin varmaan lähtenytkin mukaasi. Pitää hiljentää hieman vauhtia kun tavataan, et mäki pysyn mukana.