Pärjäämme vain keihäänheitossa

koska koko maailmassa on yhteensä 100 harrastajaa ja niistä puolet Pihtiputaalta.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Myös pesäpallossa sveko!!

Äänestä
  • Mina parja Gunilla nainis, gunila miehel ola peeni kuk

    Äänestä

Erään tilastotieteilijän laskelmien mukaan suomalaiset ovat maailman menestynein urheilukansa suhteutettuna väkilukuun. Tosin ruotsalaiset ovat muistaakseni toisella sijalla, jos se sinua vaikka lohduttaa. Suruista ei ole tietoa, mutta varmaan heikentävät Suomen keskiarvoa kuten PISA:ssakin. ;-)

Äänestä
  • Ei jotain 30-luvun Paavo Nurmijuttuja enää lasketa. Vaikka se olikin Fennon kulta-aikaa kaikin puolin ;-)

    Äänestä

  • Patriootti22 kirjoitti:

    Ei jotain 30-luvun Paavo Nurmijuttuja enää lasketa. Vaikka se olikin Fennon kulta-aikaa kaikin puolin ;-)

    Kenialaiset olisivat påihittäneet Paavo Nurmen mennen tullen, mutta kun mustat miehet eivät siihen aikaan osallistuneet urheiluun, paitsi USA:n länsimaistuneet mustat.

    Äänestä

  • Ainakaan ei täällä bosnialaista palvota puolijumalana.

    Äänestä

  • Kuin nalli kalliolle kirjoitti:

    Kenialaiset olisivat påihittäneet Paavo Nurmen mennen tullen, mutta kun mustat miehet eivät siihen aikaan osallistuneet urheiluun, paitsi USA:n länsimaistuneet mustat.

    Ja sekö sinua LUUSERIA jotenkin ilahduttaa.

    Äänestä

  • Patriootti22 kirjoitti:

    Ei jotain 30-luvun Paavo Nurmijuttuja enää lasketa. Vaikka se olikin Fennon kulta-aikaa kaikin puolin ;-)

    Suomi on esimerkiksi voittanut olympialaisissa Venäjän jalkapallossa, Ruotsi ei ole.

    Äänestä

Ruotsi pärjää hyvin metsäpalon sammutus hommissa, anetaan ensin palaa tarpeellinen määrä ja sitten ei enään pystytä sammuttaan mitään märää, mutta ennen kun on tammikuun niin kaikki paljot on aina sammuneet. sitten tuleekin tasapeli siitä.
Ruotsalaiset 110% laiskaa sakkia, sammutus homissa oli vaan 250 imeistä, eikö ole muita ahkeria Ruotsissa? Siitäkin näkee kuinka laiskaa sakkia ruotsalaiset on, siitä tulee hyvä prosentti luku, kun Ruotsissa on vähän yli 9 miljoonaa asukasta.
16 tuhatta hehtaaria palo ja sammutus hommis oli vaan 250 osa oli eläkeläisiä heheeeheeeeeeeee Kamalan surkee maa.

Äänestä

Olemme pärjänneet viimeisinä vuosina Ruotsia paremmin koripallossa, formuloissa, tenniksessä ja lukuisissa muissa lajeissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies (fen) kirjoitti:

koska koko maailmassa on yhteensä 100 harrastajaa ja niistä puolet Pihtiputaalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu