olet lähes ainoa ihminen

maailmassa, jonka lyhytkin uudelleentapaaminen olisi kuolemaakin kamalampaa.
Toivokaamme, ettei tiemme koskaan risteytyisi, edes katse-etäisyyden päähän.
Niin paljon pahaa ja peruuttamatonta sait aikaiseksi.
30306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Kuka?
nainen? mies?
ikä?
mistäpäin?
vaalea? tumma?
silmien väri?
nimikirjain?

kirjoitat kaikille, kirjoittamalla tunnisteettomasti. sitäkö haluat. kaikille pahan mielen?

Äänestä
  • Ei kaikille tule paha mieli. Miten kuvitteletkin, että "kaikki" omii tämmöisen?

    Yhtä perusteetonta on omia tämmöinen tunnisteeton, kuin kauniimpikin tunnisteeton kirjoitus.

    Äänestä

provo

Äänestä
  • Koskaan voi ei tietää, mitä joku toinen ihminen on toiselle tehnyt.

    Ei välttämättä provo. Aika aidolta tuntui verrattuna täällä oleviin viesteihin ylipäätään.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Koskaan voi ei tietää, mitä joku toinen ihminen on toiselle tehnyt.

    Ei välttämättä provo. Aika aidolta tuntui verrattuna täällä oleviin viesteihin ylipäätään.

    Yhyn tähän.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Koskaan voi ei tietää, mitä joku toinen ihminen on toiselle tehnyt.

    Ei välttämättä provo. Aika aidolta tuntui verrattuna täällä oleviin viesteihin ylipäätään.

    PROVO

    Äänestä

  • Ei täällä kukaan pääse kenenkään väliin. Vaikea täällä on olla väleissä kenenkään kanssa.

    Irl paremminkin.

    Äänestä

Mä taas olen tajunnut, että yhden tapaaminen olis kuolemaakin ihanampi vaihtoehto. Juuri sen tähden hän ei tule musta mitään enää kuulemaankaan. Niin väsynyt kaikkeen tähän. Aina osuu väärin.

Äänestä

et halua edes tietää minkä vaurion aiheutit koska tiedän, että olet herkkä, ihana, rakastettava ja niin halutessasi. Jotakin mihin aivan kertakaikkiaan sekosin.
Uskon sinuun ja meihin niin loputtoman pitkään.
Mutta, liian hyvää ollakseen totta. Sepä se. Jokin outo kostonhimo ja ilkeys vaan tuli meidän väliin. En halua tietää edes mikä se oli, mutta syvät haavat aiheutti.

Äänestä
  • Sulle on oltu tosielämässä ilkeitä ja konkreettisesti kostettu? Jos noin niin sitten voi ymmärtää. Jos kaikki vaan sun päässä, häpeällistä sulta.

    Äänestä

  • Tietääkö ylipäätänsä yhtään mitään ja mitä toinen tietää.

    Äänestä

  • Ennenkaikea kiltti onhan tunnettu tosi asia että kilttejä ihmisiä käytetään hyväksi. Kiltteydestäni sain maksaa kovan hinnan aivan turhaan myötätuntoa haet itse soppasi keitit

    Äänestä

  • Olet hyvinkin tietoi kirjoitti:

    Ennenkaikea kiltti onhan tunnettu tosi asia että kilttejä ihmisiä käytetään hyväksi. Kiltteydestäni sain maksaa kovan hinnan aivan turhaan myötätuntoa haet itse soppasi keitit

    no kerrohan millä lailla soppani keitin, nyt päästäänkin asian ytimeen?

    Äänestä

  • Kasva aikuiseksi ensin ja ymmärrät sitten, miksi asioista tulee puhua suoraan.

    Äänestä

  • onnea... kirjoitti:

    Kasva aikuiseksi ensin ja ymmärrät sitten, miksi asioista tulee puhua suoraan.

    niin odotin sitä suoraan puhumista, mutta toinen osapuoli ei sanonut sanaakaan vaikka asemansa puolesta olisi niin pitänyt tehdä. Taisi saada elämänsä sätkyn kun Elenaviestit astuivat esiin ja pakko oli tehdä nopeat ratkaisut. Viestitpä olikin tallessa jo ihan muualla.... vaikka sähköpostin katkaisit.

    Äänestä

  • Juoskaa. Mä en jaksa enää.

    Äänestä

  • utfiygkuh kirjoitti:

    Juoskaa. Mä en jaksa enää.

    Me voidaan kantaa sinua Brucen kanssa.

    Hyppää reppuselkään.

    Äänestä

  • Kipi kapi kopi..... kirjoitti:

    Me voidaan kantaa sinua Brucen kanssa.

    Hyppää reppuselkään.

    Niin.

    Äänestä

Onko taas on off, hohhoijaa.....

Äänestä

Vielä. Mikä mun olisi pitänyt sulle olla, mies, nainen, lesbo, mieshuora, pyhimys, madonna, salainen rakastajar, 24tuntia käytettävissä vai jotakin muuta, mitä muuta? Tiedätkö että menit asioissa hieman liian pitkälle ja työsopimuksessa ei noita yllämainittuja rooleja vaatimuksessa mainittu. Sellaista paperia en koskaan allekirjoittanut.

Äänestä
  • Ja silti pitää oikein IKÄVÄ-palstalle tätä vuodattaa...??

    Äänestä

  • Laita paperille mitä sulta on oikeasti ääneen vaadittu :)

    Äänestä

  • Luulet että olen lespo niinkö ?En tosiaan ole.

    Äänestä

Noh, vähintäänkin teidän on sitten pitänyt seurustella ja toisen teistä pettää ja jättää. Mielikuvitussuhteet ja niiden ongelmat ei ole todellisia.

Äänestä
  • Silti veit kaiken oikeaan elämään raadollisimmalla tavalla. Taisi mennä palsta ja oikea elämä sulla sekaisin.

    Äänestä

Tämä on sinulle leikkiä, ei minulle

Äänestä
  • Niin siksi vietiin kaikki oikeaan elämään. Ei ole leikkiä sulle. Ymmärrän.

    Äänestä

  • täällä tunnistella ihmisiä ??

    Äänestä

  • sun harrastuksena kirjoitti:

    täällä tunnistella ihmisiä ??

    jotka " tuntevat " täältä about 99 %, siis luulevat tuntevansa. outoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toipumisiin. kirjoitti:

maailmassa, jonka lyhytkin uudelleentapaaminen olisi kuolemaakin kamalampaa.
Toivokaamme, ettei tiemme koskaan risteytyisi, edes katse-etäisyyden päähän.
Niin paljon pahaa ja peruuttamatonta sait aikaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu