Työaikana ostoksilla.....

Hmm... Salossakin joku huomannut, että ampparit ja paloautot väärinkäyttävät työaikaa: http://keskustelu.suomi24.fi/node/12655355
7156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

naantalissa 5- ukkoa istuu paloautossa 1-käy maksamassa laskujaan nordeassa, tämä toistuu lähes päivittäin, ukot vaan vaihtuu, auto tietysti sakkopaikalla, ja tietysti käynnissä , kyllä on naantalin palomiehen työ raskasta. kuntosalilla käydään työaikana kuuluu toimenkuvaan toiset tietysti käyvät kuntosalissa työajan jälkeen.

Äänestä

No, palomiesten puolustuspuheeksi se, että työaikana käyvät ainakin ruokaostoksilla aseman tarpeisiin. Eli kun päivystävät asemalla, niin pitäähän siellä ruokaa saada... Joku kokkaa, porukka vetää naamaansa. Ei ole keittolaa heillä muuten tarjolla. Muusta en tiedä, ja tämänkin olen lukenut jostain lehdestä ja paikkakunta ei ollut Raisio.

Äänestä

kyllä luolalan uudessa paloasemalla on kokkaus mahdollisuus, punttisali televisiot digiboksit ym pelit ja pensselit. mahtaakohan löytyä tahoa joka kertoo montako hälytystä on naantalin yksiköllä kuukaudessa ja montako niistä aiheellisia, ja kauanko kestävät, niin voisi laskea todelliset työ tunnit ,epäilen ettei totuutta kerrota, koska tiedän että moni voisi yllättyä.

Äänestä

Voi teitä kade-rassukoita!
Minäpä käyn monesti työaikana naimassakin ja en omaa vaan ihan vierasta rouvaa!
En ole palomies mutta panomies ja siinähän teillä on kadehdittavaa...

Äänestä

Mut tätä ET TAKUULLA ole nähnyt Raisiossa tai Turussa tai Naantalissa etkä edes Salossa:
Poliisin maija huristelee ostoskeskuksessa korokkeiden ympäröimän suojatien yli ja pysähtyy ylityksen jälkeen kadun reunaan pankkiautomaatin eteen, poliisisetä menee nostaan rahaa! Kuskilla oli muuten hauskaa... Ja mää kattelin silmät ymmyrkäisinä.
Ihan varmasti yksityisasioiden hoitoa ja suojatien väärinkäyttöä!

Äänestä

morjens t.r.o. niinhän sun muijas sanoi , että naidaan vaan ihan rauhassa .se ukko on kuitenkin naapurin rouvan luona.

Äänestä

luulen ettet oo kumpaakaan, todennäköisesti olet joutomies,ja vaimosi on toimeton nainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+1 kirjoitti:

Hmm... Salossakin joku huomannut, että ampparit ja paloautot väärinkäyttävät työaikaa: http://keskustelu.suomi24.fi/node/12655355

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu