Mitenkä lienee käräjillä käyneen ?

uskaltaako tuomioistuin antaa tuomiota rasismin pelossa .
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Käynee kuten Britaniassa 1400 lasta kidutettiin ja raiskattiin poliisi i ei uskaltanut puuttua asiaan rasismin pelossa kun kyseessä oli aasialaista syntyperää olevat maahanmuuttajat .

Äänestä

Varmasti sinäänsä mielenkiintoista, ja surullinen tapaus tuo Britanniassa, mutta mitä tämä kuuluu persupalstalle?

Äänestä

Suomalainen sosiaaliturva on niin hyvä että sillä rahoitetaan terroristejä .Eikö täällä ole autettavia ?

Äänestä
  • Suomesa köyhimmät joutuvat varastamaan kirkkohopeat elääkseen ja käyttämään ruokajuomana ehtoollisviinejä.

    Äänestä

  • pers.elämää kirjoitti:

    Suomesa köyhimmät joutuvat varastamaan kirkkohopeat elääkseen ja käyttämään ruokajuomana ehtoollisviinejä.

    Sillä lienee herran siunaus tuli myöhemmin uskoon joten anastetuilla viineillä oli herran siunaus .Saimme kansanedustajan joka on Suomen köyhälistön tuki ja turva .

    Äänestä

Suomeen tullaan sossua hakemaan
ja rahat lähetetään al Qaidalle

http://yle.fi/uutiset/suomen_ensimmaisen_terrorismijutun_oikeudenkaynti_alkaa/7512278

Israelilaiset ovat arvioineet
että

Neuvostokommunismin aloitettua Afganistanin sodan kourallinen
eurooppalaisia lähti taistelemaan Venäjää vastaan esim. 5 kpl

Irakin sotaan lähti noin 100 eurooppalaista taistelemaan USAn johtamia
joukkoja vastaan

Nyt on lähtyt useita tuhansia
Jos arvioidaan että 10 000 lähtee

ja niistä kaatuu 5000
ja näistä takaisin tulevasta 5000:sta kymmen prosenttia
alkaa tehdä
tihutöitä eli 500
meillä on EU:ssa armeija joka
on aivan sietämätön kun täällä ei ole edes kuolemanrangaistusta

Äänestä
  • Persut hallituksessa olisi riittävä rangaistus kaikille rikollisille ja luulisin myös juoppojen uskovaisten määrän lisääntyvän radikaalisti jos uhkaisimme persuhallituksella.

    Äänestä

  • hirveä sanktio kirjoitti:

    Persut hallituksessa olisi riittävä rangaistus kaikille rikollisille ja luulisin myös juoppojen uskovaisten määrän lisääntyvän radikaalisti jos uhkaisimme persuhallituksella.

    Onneksi kaikella on oma täyttymys ,Vasemmisto J a Vihreät eivät varmasti ole seuraavassa hallituksessa ja tässä nykyisessä hykerellään samaa ,Paskiaisista päästiin hhehh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rasismikortti kirjoitti:

uskaltaako tuomioistuin antaa tuomiota rasismin pelossa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu