enkö saa vakuutusta

luottarit menny..just muutin omaan ekaan kämppään,mut vakuutuksen saaminen kiven alla!!!
saako kotivakuutuksen vaik luottotiedot mennyttä???
4455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos sulla ei ole kyseiseen yhtiöön velkaa ja ulosottoa,voit kaiketi vakuutuksen saadakkin.Soita ja kysy!

Äänestä

Luulisin että saa, koska vakuutussopimuksessa (ainakin mulla) lukee että vakuutus ei ole voimassa/ irtisanotaan, jos laskun maksu myöhästyy yli tietyn rajan.

Äänestä

Uskoisin että saat kotivakuutuksen jos maksat käteisellä vuoden maksun. Jos ei vanhasta yhtiöstä niin jostain ainakin.

Äänestä

Ei mitään toivoa saada vakuutusta jos luotot menny,ite oon yrittäny ja joka puolella tulee seinä vastaan kun tiedot katsotaan,tuntuu tosi uskomattomalta!Onnea vaan niille jotka onnistumat saamaan ja jos näin kävisi laittakaa jotain infoa mistä saitte!!kiitos..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sad blue kirjoitti:

luottarit menny..just muutin omaan ekaan kämppään,mut vakuutuksen saaminen kiven alla!!!
saako kotivakuutuksen vaik luottotiedot mennyttä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu