"Uusi Suomi"
"Etninen jengi iski: Heurekassa riehuttiin viime yönä
Poliisi kirjasi useita ryöstöjä Vantaalla Tikkurilassa Heurekan puistossa. Lauantai-illan 6.9. aikana noin kello 21.15-22.20 tapahtui useita ryöstöjä ja väkivallantekoja Vantaalla Tikkurilassa Heurekan puistossa.
Poliisi on kirjannut tähän mennessä yhdeksän rikosilmoitusta muun muassa nimikkeillä törkeä ryöstö ja törkeä pahoinpitely.
Ilmoitusten mukaan etnistä taustaa omaava nuorisoporukka on anastanut alaikäisiltä uhreilta väkivaltaa käyttämällä ja uhkaamalla pesäpallomailalla ja teräaseella matkapuhelimia ja lompakoita.
Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen Vantaan väkivaltarikosyksikkö pyytää yleisöhavaintoja kyseisistä tapahtumista ja tekijöistä. Havainnot voi soittaa 0295436442."
Näitä tapahtuu ja vieläkö puhutaan monikulttuurisesta nuorisosta pesäpallo mailoin.
Näin se alkaa. Lukuisia tapauksia Helsingissä.
8
81
Vastaukset
- Vihan siemen
Näistähän se pikkuhiljaa lähtee ,kosto uuteen kostoon johtaa ja saapuu päivä viimeinen jota ei hallitse kukaan,. Nyt on vihan siemen istutettu täälläkin sellaiseen maaperään jonka kasvualusta on turvattu .
- tukka takana
Persujugendia ei kannata ryöstää, taskusta löytyy ainoastaan Halla-ahon kuva ja sakkolappu.
- Tietäjä
Tämä ei kiinnosta palstan "jengiä, koska he suosivat etnistä maahan muuttoa. He ovat Soinikiimaisia ja he näkevät vain putkinäöllä, Heille vain ps. puolueen sortaminen tuo tyydytystä. Tämä joukko ei ole koostunut etnisistä, vaan ihan Hesaan muuttaneista peräkamaripojista, joiden äiti on kuollut ja pojat vapautuneet holhouksesta. Osa asuu Itä Helsingin Vuosaaressa ja osa Malmilla, josta mustalaiset ovat muuttaneet jengien takia pois.
- Arvoisa marttluukas
tietäjä, anteeksi Mami on rauhallinen paikka
Merttiluukas siellä itäsuomalaisessa salomökissä. jossa on niin viihtyisä asua.
Näitkö sinä mitä tapahtui ?
Kävitkö sinä tai kävikö toni. Lieksan palstalla kertomassa tään tapauksen.
Nämä tämmoiset tapaukset on ikäviä ja niihin pitää puuttua ja kovalla kädellä.
On vain näin, että meillä järjestyksen valvontaa ja poliisientoimintaa rajoitetaan ja määräahoja pienennetään.
Valkoinen mies on siitä etevä, että mustalaisia vainottiin aina 1600 luvulle asti ja tavallaan me olemme estäneet heidän sopeutumisen yhteiskuntaan.
Suomessa kun pannujen korjaajan työt loppuivat niin mustalaisille ei tarjottu työtä
vaikka olisivat halunneet. No tulos on tässä osa heistä on eristäytynyt työelämän ulkopuolelle. Nyt vielä romaaninuorten kohdalla on kait päihteitten käyttö lisääntynyt ? Näin olen ymmärtänyt.
Suomessa on nyt toinen vähemmistä, eristetäänkö osa heistäkin yhteiskunnan ulkopuolelle ?
marttiluukas jos tuut hesaan pistä postikortti niin pidämme sinua kädestä pahimman sopeutumisen ajan - arvoisa ml
Arvoisa marttluukas kirjoitti:
tietäjä, anteeksi Mami on rauhallinen paikka
Merttiluukas siellä itäsuomalaisessa salomökissä. jossa on niin viihtyisä asua.
Näitkö sinä mitä tapahtui ?
Kävitkö sinä tai kävikö toni. Lieksan palstalla kertomassa tään tapauksen.
Nämä tämmoiset tapaukset on ikäviä ja niihin pitää puuttua ja kovalla kädellä.
On vain näin, että meillä järjestyksen valvontaa ja poliisientoimintaa rajoitetaan ja määräahoja pienennetään.
Valkoinen mies on siitä etevä, että mustalaisia vainottiin aina 1600 luvulle asti ja tavallaan me olemme estäneet heidän sopeutumisen yhteiskuntaan.
Suomessa kun pannujen korjaajan työt loppuivat niin mustalaisille ei tarjottu työtä
vaikka olisivat halunneet. No tulos on tässä osa heistä on eristäytynyt työelämän ulkopuolelle. Nyt vielä romaaninuorten kohdalla on kait päihteitten käyttö lisääntynyt ? Näin olen ymmärtänyt.
Suomessa on nyt toinen vähemmistä, eristetäänkö osa heistäkin yhteiskunnan ulkopuolelle ?
marttiluukas jos tuut hesaan pistä postikortti niin pidämme sinua kädestä pahimman sopeutumisen ajanpieni korjaus tuohon edelliseen;
mustalaisille ei vielä tänä päivänäkään anneta sitä arvoa mikä ihmiselle kuuluu
voimakkaimmat vainot oli muistini mukaan 1600 luvulla
- mamut terrorisoivat
Suomalaiset katujengien kohteena
http://uutiset.perussuomalaiset.fi/katujengin-vakivalta-aalto-helsingissa-kohteina-suomalaiset-lapset-ja-nuoret/
Rikoksiin syyllistyneet ovat 13-17-vuotiaita, uhrit puolestaan 10-18-vuotiaita sekä nuoria aikuisia. Teot on kohdistettu suomalaista syntyperää oleviin lapsiin ja nuoriin.
Viestin mukaan ryöstö ei itsetarkoitus, vaan väkivalta, jonka nimenomainen tarkoitus on vahingoittaa. Poikkeuksellisen asiasta tekee se, että tekijät ovat jakaneet pisteitä toisilleen – niitä on saanut muun muassa siitä, jos on saanut uhrin lyötyä ensimmäisellä lyönnillä maahan. Pisteitä on kertynyt myös siitä, jos uhri on ollut mahdollisimman heikko tai arka. Tekoihin on liittynyt päähän potkimista ja pään päällä hyppimistä. Aseina on käytetty mm. pesäpallomailoja, jotka hankittu tähän tarkoitukseen.- pers.paskaa
Persujen etsivätoimisto tietää jo uhrien nimet, alkuperäisen suomalaisen syntyperän.
Onneksi nämä persurasistit saavat ansionsa mukaan.
- Jet Jermulai""""""""
Nimimerkki: pers.paskaa joudut itsekin jihadistien pesäpallo-
mailalla lyödyksi ja ryöstetyksi ja potkituksi; mites sitten
suu pannaan?
Se on helppo nimettömänä räkyttää täällä palstalla.
Toivottavasti saat ansiosi mukaan sinäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11566Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras921475Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221041Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva195924- 123832
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2787Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29750Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42741- 7714
- 60693