Joka ei työtä tee, ei syömänkään pidä.
Kuimmasti työhalut löytyivät.
Kuimmasti työhalut löytyivät.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Opettele kirjoittamaan,kännikala!
Niin, aloittaja on niin laiska, ettei viitsi edes äidinkielensä kirjoittamista opetella, ja sitten tulee mollaamaan muita loisiksi. :D
On hyvä että veronmaksajat lopettavat sinun ruokkimisen jonka jälkeen sinä kuolet tai alat tekemään töitä. Vai mitä Siiri Vieno ?
Vanhaan aikaan oltiin välinpitämättömiä, vajaampia ja sulkeutuneempia. Ankaruus aiheutti aivan liikaa masennusta ja itsemurhia. Nyt saa kaikkeen apua, kaikesta saa puhua, toisin kuin silloin.
Mielummin otetaan paremmat mahdollisuudet parantua ja kehittyneempi lääketiede ja terveyspalvelut, kuin se että vajaat saadaan tekemään vähän enemmän töitä.
Työ tekee uupumusta, masennusta ja "burn outtia". Ei ole siinä vaiheessa ratkaisu lisä työ, vaan lepo. Tuut masentuneiden palstalle sanomaan, että ei saa olla masentunut. Näkee kuinka vanhoista ajoista puhuvat on kehitykseltään myös samalla tasolla.
Jeps, toista se on nykyään tämä maahanmuuttokulttuuri.
Onks ne muuten ne heimopääliköiden jälkeläiset ku siellä käy
kopistelemassa pesäpallomailoilla Suomalaistaustaisia lapsia ja nuoria
päähän sontalaumansa kanssa ?
Kun ei ole muutakaan tekemistä, mitä tekis että mainittais.
Kyllä se tämä nykyaika kansainvälisen meiningin kera on nniiiiiiiin
paljon parempi.
Se on paljon sivistyneempää kaikin tavoin kun n.eekeri käy hakkaamassa
pesäpallomailan kans Suomalaistaustaista lasta yhdessä toisten heimoveljien kanssa, jotka on myös varustautuneet samoin astaloin.
Kyllä meidän täytyy saada tänne lisää tätä monikulttuurisuutta,
ihanaa leijonat ihanaa, vaikka tekee kipeää niin ei haittaa, tämä on ihanaa.
http://www.youtube.com/watch?v=VjFYiufUBlE
ei ollut varaa olla väärässä. Niiden oli pakko olla oikeassa !