Joo siis kertokaapa tyhmälle että miten SP2 saa poistettua. Ohjauspaneeli -> Lisää/Poista mutta mikä/mitkä se tarkalleen on siellä? Entä jos tekee järjestelmän palautuksen? Poistaako se mitään ohjelmia?
Toi vaan hitosti ongelmia. Pelit pyörii huonosti ja tiedostoja ei voi enää uudelleennimetä kun ruutu vaan räpsähtää pimeänä kun klikkaa hiiren oikealla napilla.
Toi vaan hitosti ongelmia. Pelit pyörii huonosti ja tiedostoja ei voi enää uudelleennimetä kun ruutu vaan räpsähtää pimeänä kun klikkaa hiiren oikealla napilla.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sorry vaan kamalasti paljon mutta ei sitä saa pois muuta ku asentamalla käyttiksen uudestaan. hahahahahahaa.. mitäs oot tyhmä ja asennat kaikkea paskaa! hahahahahaaa..
Kyllä mää ainakin sain pois.Lisää/Poista sovellus>Service Pack2.
Mulla ainakin se SP2 oli yhdessä paketissa tuolla lisää/poista sovellus.
Kaikki muut vanhat päivitykset säilyi koneella vain SP2 lähti mäkeen
Tuossapa on muutamia poisto ohjeita.
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;875350&Product=winxp
Klikkaa Käynnistä > klikkaa suorita > kirjoita c:\windows\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe ruutuun ja klikkaa ok.
Kun Windows XP Service Pack 2 Removal Wizard käynnistyy,klikkaa ok,sen jälkeen seuraat ohjeita.