Nyt osa Helsinkiä terrorisoivan väkivaltajengin maahanmuuttajataustaisista jäsenistä on myöntänyt suoraan, että heidän tekojensa motiivit ovat puhtaasti rasistisia ja että he haluavat vahingoittaa kantasuomalaisia.
Kysyisinkin missä viipyy vasemmistoliiton rasisminvastainen kannanotto asian tiimoilta? Erityisesti ihmetyttää miksi Li Andersson ja Dan Koivulaakso ovat nyt täysin hiljaa. Vai onko tosiaan niin, että heille rasismi tarkoittaa jotain sellaista, mihin vain valkoihoinen kantasuomalainen heteromies pystyy?
Kysyisinkin missä viipyy vasemmistoliiton rasisminvastainen kannanotto asian tiimoilta? Erityisesti ihmetyttää miksi Li Andersson ja Dan Koivulaakso ovat nyt täysin hiljaa. Vai onko tosiaan niin, että heille rasismi tarkoittaa jotain sellaista, mihin vain valkoihoinen kantasuomalainen heteromies pystyy?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Packalenin aivopieru on jo kiistetty niin kuulustelevien poliisien kuin sosiaalityötekijöiden toimesta. Milloin saapuu persujen anteeksi pyyntö suomen kansalta valeista ja vääristä lauseista..
Julkisuuteen vuotaneessa asiaa käsittelevässä poliisisosiaalityön muistiossa todetaan selvästi mamujengin tekojen rasistinen motiivi - "teot ovat kohdentuneet suomalaista syntyperää oleviin lapsiin/ nuoriin / nuoriin aikuisiin."
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=320289788156823&id=145773165608487
Kaikkein räikeintä tässä on kuitenkin se, että nyt on myös paljastunut kuinka poliisia sekä lehdistöä on oikein virallisesti ohjeistettu peittelemään mamujen rikollisuutta. Kyllähän kansalaisilla pitäisi olla oikeus tietää, mitä nykyinen maahanmuuttopolitiikka on saanut aikaan.
Juu,tuntematon kirjoittaja on kirjoittanut ns.muistion. Mutta yksikään asiassa aktiivi poliisi,sosiaalityöntekijä tai nuorisotoimi ei ole kohdannut vastaavaa. Hommafoorumin foliohattu osasto rakentelee salaliittoja joita typerät persuedustajat liioittelevat. Toimii jos ei osaa omia aivojaan käyttää,sis persu ainesta .
Ylikomisario Tuomo Lotta myöntää kyseisen muistion olemassa olon ja aitouden, mutta sanoo ettei itse ole saanut tutkimuksissa näyttöä tälläisesta.
Tom packalen taas sanoo."Median pitää vaatia Helsingin poliisilaitosta selvittämään, kumpi meistä puhuu muutettua totuutta jos Lotta näin on tosissaan sanonut"
Muistion kirjoittajan nimikin on kyllä tiedossa ja se on kerrottukin toisaalla täällä suomi24ssä. Valitettavasti vain kaikki keskusteluketjut jossa se mainitaan tuppaavat katoamaan samantien. Jos nimi kovasti kiinnostaa niin sen kyllä löytää netistä pienellä etsinnällä...
Vai se on mainittu suomi 24 palstalla. Sittenhän sen on pakko olla totta.. Packalenin aivopieru on vain vaali propakandaa jonka näköjään osa on ostanut.
Packalen vaan jatkaa samaa persutyperyysmeininkiä kuin aikaisemmilla ehdotuksillaankin. Kuten kun hän halusi jakaa vuokralla asuvat ihmiset eri luokkiin (ehkäpä vielä käsivarsinauhatkin) ja luoda heille omia slummeja !
Ja sillähän varmasti vähennettäisiin jengiytymistä ... Packalenin mukaan .... hahah
Ei ole tämä persu tosiaan mikään järjen riemuvoitto. Toki ei niitä persuissa taida olla muutenkaan.
Rasistisia pikkurikollisia ja vastuun pakoilijoita pääosin..
Hienoa saitin vatipää, löysit syyllisen siihen miksi poikkeuksellisen väkivaltainen maahanmuuttajien jälkeläisten katujengi pyörii kaupungilla pahoinpitelemässä lyömä- ja teräasaseilla kantasuomalaisten lapsia ja ryöstää heiltä omaisuuden väkivalloin.
Tottakai tämäkin on Perussuomalaisten vika, tai ainakin se pitäisi yrittää saada Perussuomalaisten viaksi, koska he uskaltavat ottaa asiat avoimesti keskusteluun ja etsivät ratkaisuja miten puuttua ja lopettaa tällainen väkivaltainen jengitoiminta!
.
Miksi sinua vituuttaa minun hyvinvointini.
Persut ei edes tajua että mukana on perussuomalaisia.. niitä on vaikea tuomita..perk..näyttävät ihan hallaaholta..
Ne mukana rasistijengissä olevat suomalaiset ovat mustalaisia.
Tai persuja...
KYLLÄ NE ON NÄITÄ ANARKISTIVASUREITA!
TAI SUOMEN SISULAISIA!
.
Kok/vas=kivettynyt tämän rasistisen väkivallan edessä
.