"Kotona on iso rakkaus mutta tämä on se toinen ja on ollut pikkupojasta asti. Sydämellä tehnyt töitä ja päättyy näin niin on se aina kova juttu." -Raimo Summanen (Lähde: http://www.mtv3.fi/urheilu/hockeynight)
Pikkupojan tasolle on Summanen jäänytkin käyttäytymisessään. Jos Niinimaata, Niemistä ja iltapäivälehtiä on uskominen.
Pikkupojan tasolle on Summanen jäänytkin käyttäytymisessään. Jos Niinimaata, Niemistä ja iltapäivälehtiä on uskominen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ota asioista selvää. Nieminen kai kirjoittaa ku joutu olemaan sivussa finaalissa. Summanen on ainoa Mies isolla M:llä jääkiekkovalmentajia kun verrataan. Ainoa ketä uskalsi vastustaa Kummolaa. Sai sillä kyllä kenkää. Mutta pysyi omien juttujensa takana eikä nuollut p:tä. Niin kuin teki edeltävä valmentaja.
Ilmeisesti hra Summanen vaati poikia treenaamaan jopa 5* viikossa. Eikä välttämättä jäällä luistelua vaan jotain todellista urheilua kenties. Tästä pelaajat suuttui. Jääkiekkoilijat on niin sisäänpäin sulkeutunut porukka joka on jäänyt omalle rusettiluistelutasolle omaan "hiekkalaakkoon" leikkimään.