Twitteri tilausta kehiin

Idea kiva ja huvittava. http://www.city.fi/ilmiot/taksin voi tilata nyt myos twitterissa/8288

Mitenköhän lain mukaan tuo menee. Eihän toi periaatteessa ole välityskeskus vaan markkinointia itselleen. tosin jos alkaa viedä tolppien lähietäisyyksiltä pokia siitä voi tulla sanomista ja seurauksia. en tiedä. Tietääkö joku muu?
7104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Nykykuljettajien tyhmyyttä ei voi ikinä aliarvioida. Aina vaan vetävät
    kaikkien rimojen alle

    Tämäkin pelle luulee palvelevansa potentiaalista asiakasta, kun MÄ nyt oon täällä Korsossa. EIIIIIII jumalauta mitä läppää............

    Kuule, se asiakas joka haluu/TARVITSEE taksin soittaa pikkasen varmempiin paikkoihin ja sittenkin välillä joutuu pelkäämään milloin sen auton saa.

    Ja tän pellen alueella on niitä autoja tuhansia valmiina ympäri vuorokauden
    ja aika varmat tilauskanavat

    Äänestä

Ei tuossa ole mitään ihmeellistä. Ainoastaan taksiaseman perustaminen voisi olla ongelma eli jos pistäisi parkkiin johonkin missä ei tolppaa ole ja mainostaisi sitä. Liikkuva auto saa kyllä käsipystyjä ottaa ja tilauksia suoraan autoon.

Äänestä

Kateelliset huutaa puskassa että eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiiiii

Minusta aika nerokasta. Mutta eri asia miten toimii. Aika kiva. :-)

Äänestä
  • Nerokasta, vaikka toimimattomuus on kuitenkin kyseenalaista? Et sitten tainnut lukea pääaineenasi markkinointia. Eiköhän homman nerokkuutta mitata juurikin sillä toimiiko se vai ei. Ja koska oletusarvona on, että tuo ei tuo yhtään uutta asiakasta, niin kyseessä on kuljettajan ajankulu. Yhtä "nerokasta" kuin esimerkiksi radion kuuntelu.

    Äänestä

Lähitaksin vastaus kaikkeen ; EI

Äänestä

Tai jos alkais randomilla soitteleen eri puhelinnumeroihin ja tarjoon kyytipalvelua...
"Taksi **** täällä terve, tällasella ilosella asialla soittelen, että tarviikko taksia"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rekkapenakorsosta kirjoitti:

Idea kiva ja huvittava. http://www.city.fi/ilmiot/taksin voi tilata nyt myos twitterissa/8288

Mitenköhän lain mukaan tuo menee. Eihän toi periaatteessa ole välityskeskus vaan markkinointia itselleen. tosin jos alkaa viedä tolppien lähietäisyyksiltä pokia siitä voi tulla sanomista ja seurauksia. en tiedä. Tietääkö joku muu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu