joo tätä mieltä mä oon!halusin vaan tietää et minkälaisen kohun tämä mun otsikko nostaa!mersu on ainoa auto jonka mä tuun ikinä omistamaan..kerran erehdyin kokeileen toyotaa ja nopeasti palasin takas mersuun!!mut joo näähän on maku asioita eikä niistä voi kiistellä!!
mersu on auto muut on kulkuneuvoja
girl
7668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En nyt suoralta kädeltä lähtisi Tojotaa ihan suohon polkemaan, ainakin oma maasturi on palvellut kiitettävästi ja 100% luotettavasti kaikin puolin ja kaikissa olosuhteissa. Syöppöhän se bensakoneisena ja automaattilootaisena on.
Vm -91 ja 215 tkm ajetun pelin korjaussaldona on muutama palanut polttimo mittaristosta ja tietenkin jarrupalaa, nokkahihnan vaihto, pakarin loppupää, etuiskarit, vesipumppu... sinähän ne sitten olivatkin. Kyllä Tojossa kokonaisuutena laatu asustaa, ominaisuuksista voi sitten olla montaa mieltä. Takana on ajat W115 250:n, 240D:n ja 230 E:n puikoissa, eivätkä ne ainakaan pienemmillä korjauksilla menneet. Mutta yhdyn muutoin mielipiteeseen, taas on tähtikeula haussa. Ei siitä niin vain irrottauduta.
No jos otettaisiin iisisti. Kun tuliterä diesel-Mersuni kieltäytyi käynnistymästä 10 asteen pakkasessa niin siirryin Nissanin kulkuneuvoihin. Mitäs "autolla" teet jos se ei kulje. Luotettava kulkuneuvo se olla pitää.
onpas mersuilijoissa paljon aktiivisesti netissä kantaa ottavia naisia! Iloinen, mielenkiintoinen piirre...
Ei tartte olla rikas jos ajeleekin uudella Mersulla. On vaan asuttava oikeassa maassa,
missä verottaja pysyy nahoissaan joten kuten.
No mielipiteesi on yksinkertaisesti typerä. Autotkin ovat kulkuneuvoja, siis Mersutkin ovat. Ja miten auto olisi parempi kuin kulkuneuvo? Suihkukonekin on kulkuneuvo ja sillä kun kunnolla rojauttaa, on mersukuskilla kakat pöksyssä.
Mersu on vain kulkuneuvo, auto. Muut merkit esim. Toyota ovat myös autoja eli kulkuneuvoja. Voit tarkistaa asian rekisteriotteesta, se on painavampi dokumentti kuin jonkun yksinkertaisen "girlin" mielipide.
Kappas, palstalle on eksynyt nainen meikäläisen makuun...
Saihan sitä bemarissakin ihan hyvää kyytiä, mutta kyllä silti veri vetää aina takaisin mersun penkille.
juttu kuulla naisen suusta. tai ainakaan tällä palstalla. Mut hyvä että kannatusta löytyy.