Tämä lukeutuu nyt niihin keskusteluihin "Missä kaikki ovat?", mutta päätin vain keksiä hieman luovemman otsikon.
Perjantai-ilta - ovatko kaikki jossain ryyppäämässä?
biologinalku
2382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Monet viettävät varmasti kavereiden kanssa aikaa, bilettävät ja niin edelleen. Osa tekee läksyjänsä ja lukee kokeisiin. Jotkut viettävät karkki ja mässypäivää ja ovat todennäköisesti Pitsalla. Jotkut juhlivat alkavaa lomaansa jotkut taas surevat loppuvaa lomaansa. Osa ryyppämässä baarissa ehkä? Osa menee kylään tai mökille? Monet voivat olla harrastuksiensa treeneissä tai muussa. Perjantaina on niin paljon tehtävää. Osa valmistautuu viikonloppuun?
Minä voisin jatkaa Suolistotarinaani.
Minä olen täällä odottelemassa, että joku tekisi roolipelin...
Saattaa tulla aika pitkäksi, ellet itse tee.
Siiliön oli tarkoitus tehdä jokin roolipeli. Myös Trotski aikoi tehdä omansa.
Käsittääkseni ette saaneet edes aihetta sovittua, eller hur?
Jokainen voi tehdä vaikka oman roolipelin ja sitten katsotaan mikä menestyy parhaiten.
Ehdotuksessasi on se riski, että minä ja Trotski alamme toteuttaa itseämme eli saamme taas aikaan jonkin ropesotkun.
Ei haittaa meitä.
Sanasi vain tarvitaan ja olen mukana. Olin lentokoneessa ja pääsin vasta äskettäin kotiin.
Minäkin taidan muuten jatkaa läksyjen tekoa, jotta viikonlopuksi ei jää niin paljon tehtävää ja jotta pääsen sitten linturetkille.
Kuuntelen musiikkia vaan
https://www.youtube.com/watch?v=GHMBvP0LKwI
Älköö dissanna
Ja luuserit täällä palstalla kuluttaa aikaansa
Ei, ei nyt kuitenkaan.. XD Musiikkia on vain tullut kuunneltua ja muilla sivustoilla, mutta enhän edelleenkään unohtanut Suolistoa, sillä välilehdessä oli Pulinoillekin paikka!
Juon kotona teetä. Kävin kävelyllä. Aion katsoa televisiota.
Enpä nyt ole tehnyt mitää erikoista. Masentunut ja piristinyt vuorotellen ja nyt olo on neutraali.
Hmm... pelasin änäriä. katsoin Supernaturalia netistä ja kävin saunassa. :)
Ryyppäämäsähän ne monet varmaa on. Kyllä minäkin muistan kun joskus nuorena viinapullon onnistuttiin saamaan ja sitten lähettii vetämää kännit
Mun piti olla juomas, mut meän hakija ei pääsytkää.... ehkä huomen
Käytä edullista hakumummoa! XD
Joo paskat läpät illalla.
Täällä läksyjä ja ja toipumista niin siksi hiljaista. Opiskelu (ja kylkiäisenä tuleva sosiaalinen elämä) on sen verta rankkaa, että kun kerrankin on vapaa hetki niin siitähän nautitaan. Kohta nukkumaan, väsyttää ihan jumalattomasti.
Täällä nyt vaan peiton alla loikoilen eikä yhtään väsytä....*haaaauuukotus*