Mikä se on?
Huonoimaineisin työpaikka
humi
13692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Maine Coon -kissat , näitäkö tarkoitit niillä on hyvä maine.
Veikkaan että Vammalan Alko on aika ikävä työpaikka niille joiden siellä täytyy olla. Myyjät on niin ilmeettömiä kovanaamoja, että helppoa ei niiden työpäivät voi kellään olla.
Painavia pullolaatikoita joutuu sähkötrukilla siirteleen. En ihmettele että ei naurata eikä hymyilytä ketään tuolla kaupassa. Vitsien kertominenkin on kiellettyä, koska vitsailu viinan keskelllä ja sen kanssa ei sovi firman imagoon.
Vois hyvin olla että meidän Alkkis-kauppa on yksi pahamaineisimpia työpaikkoja meillä.
Vammalan Alkon palvelu on loistavaa. Saat kysyessäsi osaavan ohjeistuksen vaikkapa viineistä. Ellet kysy niin pyörittyäsi hetken eksyneen näköisenä viinihyllyjen keskellä sinulta kysytään haluatko apua.
Myyjät ovat valoisia ja ystävällisiä. Mitäs, jos olit itse töykeä tai hieman hiivoissa....
Paikallislehdissä on kuulemma keljua työskennellä. Niiden taso kyllä on alle alamitan. Kertoo paljon seudusta nuo lehdet. ´
Purso
Purso on Nokiaa, tai Ylöjärveä tai jotain, mutta ei Sastamalaa. Meillä on tuollaiset hikiset vanhan ajan tehtaat ja työpaikat aika lailla ajettu alas. Vielä Veneeritehtaalla on jotakin liettualaisia tms. sorvaamassa vaneeriviilua. Muut paikat alkaa olla aika kylmiä. Finniksellä on vielä jotain tuotantoa sentään.
Uudet Sastamalan hommat on IT-alan, konsultoinnin ja hyvinvointipalvelujen mukavia ja rahakkaita työpaikkoja. Niitä täällä nykyään nousee kuin sieniä sa-teella.
Trellebori Kiikassa täysin alaarvoinen siel ei johtotaso ymmärrä yhtään mitään ja työntekijät arvostelee toisiaan.Ja mitä enämpi mielistelee johtoportaalle niin ei ainakaan sillä henkilöllä työ taakka paina.
Vexve, Kiviniitty?
Aluesairaala, mutta onneks se pian lopetetaan ja terveydenhuolto on sitten parhaan mahdollisen työnantajan heiniä... zotezi rulez...
Lahjatalo Ansa Puntaloon en menis...
Sastamalan lukio.
Jotkut tykkää olla Sastamalan Homobaarissa tarjoilijanhommissa vuosikausia. Mua ei saisi tuonne millään, on se sen verran p.seeestä. Vaatii ihan omanlaisensa tyypin että noissa hommissa pärjää. Ei vaikka saisi mitenkä hyvää liksaa tahansa.
moni firma on hyvä moni taas huono. roismalan suunalla huonosti on sitä ei tiedä mikä se on ?