Pääministeri Alexander Stubbin kuherruskuukausi suomalaisten kanssa meni jo, jos se nyt ylipäätään pääsi alkamaan. Suhteen alamäkeä todistavat niin oheinen Iltalehden kysely kuin Helsingin Sanomien perjantainen vastaava.
Stubbilla apina olkapäällä..
Kansa tuomitsee..
781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kokoomuslaiset vielä uskovat, demarit ovat jo toivonsa heittäneet, kirjoittaa Iltalehden uutispäällikkö Juha Ristamäki.
EU virka hakuun!
Pääministeri Alexander Stubb (kok.) kertoi Ylen Radio Suomen pääministerin haastattelutunnilla, että ruotsalaisesta ex-valtiovarainministerista Anders Borgista ei tule Suomen hallituksen suoranaista talouspoliittista neuvoantajaa.
miksi Stubb sen kieltää.
... talouspoliittinen neuvonantaja on VÄÄRÄNÄINEN.
ole pallit:-)
Stubb ja Haglund, kiivaat natolaiset julistivat, että Venäjältä vaaditaan selitys meren tutkimuslaivan häirinnästä. Saihan silläkin tökittyä ja pelästytellä.
Entä nyt? Tutkittu on. Ei anna aihetta. Samaa mieltä oli jo laivan kapukin. Tosin skandaalikäryinen skandaalilehdistö mainitsi rivin mittaisella pätkällä hurjan jutun välissä kapteenin mielipiteen.
Olisiko pääministerin ja puolustusministerin syytä hillitä halujaan, eikä päästellä sammakoita suustaan?