Mistäs kannattaisi lähteä ostamaan pahvihousut? Tai mafiapusakka?
Mistä kunnollisia pahvihousuja?
Pennitö Kaalo
52175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osta kuule toppahousut. Saat ne helposti, ihan marketista.
Pahvihousut? Pankaboardilta se on alan tehdas, maffia takkia taitaa olla paras etsiä Corleonesta sisiliasta.
Kantti eli kulmahousut uniformuun kuuluvat.Huvittaa kun pienet penskat kulkee kulmahousuissa ja kravatti kaulassa päivät pitkät.Päivystellään huoltoasemilla ja tavaratalojen auloissa kun pitäisi olla opiskelemassa tai työvoimatoimistossa anelemassa töitä.
Mustalainen ei voi nöyrtyä pukemaan autoasentajam haalareita tai marketin myyjän ryysyjä vaikka ei olisi akateemista tutkintoa vaan peruskoulun päättötodistus viitosen keskiarvolla. Lakerikenkämiehet eivät ymmärrä että valkolaiset rasvanahka duunaritkin nauravat heille koska tietävät että valkoisesta paidasta ja prässihousuista huolimatta ammatti on fattapoka.
Kah, ostaa? Mitä sie poika kirojat! Ekkö tiijjä mitä se tarkoittaa?? Meinaakko koko heimos häpäistä tuammoisel käytöksell? Kysyn vaan, hoi!