Yksinäisyys ja facebook

Siinä se. Miten yksinäiset ovat kokeneet facebookin? Ahdistaako toisten tykkäykset/kuvat/päivitykset? Oletko facebookissa ollenkaan? :)
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole facebookissa enää. En ole totaaliyksinäinen. Tuli jonkinlainen ähky kaikkien päivityksistä ja ei suoraan sanottuna kiinnosta kaikkien tekemiset ja tykkäämiset. Tiedän, että siellä voi rajata kenen jutut näkee, mutta jotenkin koko facebook on liikaa, ei minun juttu, miksi siis siellä olla.

Äänestä

En tunne itsekään fb:tä ollenkaan omaksi jutukseni. Tietysti siellä voi olla yhteydessä koulukavereihin ja nähdä kuulumisia, mutta jokseenkin "ähky" kaikkien päivityksistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M12345 kirjoitti:

Siinä se. Miten yksinäiset ovat kokeneet facebookin? Ahdistaako toisten tykkäykset/kuvat/päivitykset? Oletko facebookissa ollenkaan? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu