Komea porilainen BB:ssä

Hyväkäytöksinen ja miellyttävän oloinen mies ilmesryi BB-taloon. Mukavaa, että kaikki siellä eivät ole lapsia.
17367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

kaikki jotka seuraavat jotain bb paskaa ovat mieleltään köyhiä.mielisairaita taas ovat ne jotka sinne tunkevat nolaamaan itsensä julkisesti.

Äänestä

Voi yök! Toivottavasti tippuu ensi viikolla. Voiko olla imelämpää. Kova tarve esitellä itseään. (...Yyteri..kröhömm...)

Äänestä

Tekisi jokaiselle hyvää katsoa miten ryhmä toimii. PIkemmin osoittaa rohkeutta mennä mukaan ja vähän heittäytyä. Olemme ihan liian tosikoita. Kaikilla meillä on tarve itseämme esitellä, vaikka ei olisi yhtä hauskan näköinenkään kuin tuo mies. Ulkonäkö ei silti ole se pääasia, vaan se miten toisia ihmisiä kohtelee.

Olen huomannut, että ne jotka eivät edes seuraa ohjelmaa, antavat ankarimpia tuomioita asiasta. Niinhän se aina on: Jos ei tiedä mistään mitään, vastaan osaa panna...

Äänestä

Koko saatanan BB on täyttä ROSKAA!!

Mutta kaikki paska uppoaakin tähän vajaaälyiseen kansaan kuin kuuma veitsi voihin!

Äänestä
  • Kannattaa ottaa lääkkeet lääkärin määrääminä aikoina.

    Äänestä

Kyllä tämä järkevämpää seurattavaa on kuin joku perkeleen salatut elämät jossa ismo hakkaa pesäpallomailalla ja räjäyttelee kioskeja!

Tosikot herätkää!

Äänestä
  • Koko televisio on silkkaa kukkua.Salaiset eläimet ja bb ovat molemmat umpipaskaa jota ei seuraa kuin korkeintaan joku juoppoapina jolla ei ole muuta tekemistä säälittävällä olemassaolollaan.

    Äänestä

On yllättävää, että asialliseen kirjoitukseen vastataan noin alkeellisella tavalla. Mitään uutta tämä ei ole, tekstistä paistaa murrosikäisen äkäinen tietämättömyys.

BB-taloa seuraamalla voi hyvin päästä alkuun ryhmädynamiikan salaisuuksista. Hieman keskittymistä ja kärsivällisyyttä se vaatii. Porilainen näkyy hienosti edustavan kotikulmiaan.
Ihminen ei ole saari. Saaretkin ovat veden alla kiinni toisissaan.

Äänestä

Komea ja komea, miten sen nyt ottaa. Komeuskin on katsojan silmissä. Lähinnä tunnen myötähäpeää, kun "vanhukset" ovat noin julkisuuden kipeitä, että tunkevat itsensä moisiin ohjelmiin. Nuorille taloon meno on mielestänii ok, mutta 54 vee tiäksää o jo vähä eri juttu! Mitkähän motiivit herra porilaisella on ollut hakea ohjelmaan. Omin korvin kuultuna mielestäni herra ei ole esittäytynyt kovinkaan fiksuna jutustelijana.
Ohjemaa voi seurata monesta eri näkökulmasta ja se kait on sen tarkoituskin. Sosiologinen aspektii ohjelmassa on vahvana esillä.

Äänestä

Johan on kriittistä. Onhan siinä todella sosiologinen aspekti kuin myös sosiaalinen.Siinä olet oikeassa.

Ihmissuhdetyössä olevat saisivat sarjasta roiman annoksen ryhmätyön oppeja, hyviä ja huonoja.
Tuo mainittu henkilö Pertti on ollut asiallisen rauhallinen, keskusteleva, avulias ja hauskakin.


On todella rasistinen näkökulma, jos ihmisjoukkoon ei mahdu enää vähän yli viisikymppinen mies. MInkä ikäinen pitäisi olla, että sopisi?

Tässä yhteiskunnassa alkavat eläkeikäiset olla valtajoukkona. He voisivat olla valtava voimavara kun se tiedostettaisiin. Muistisairauksista paljon puhutaan, mutta se ei kosketa kovin monia, ei ainakaan noita vanhempia talossa olevia.

Ei pidä olla ennakkoluuloinen kun valmista hauskaa tarjotaan. Tämmöisiä me ihmiset olemme ja kuka voi sanoa millainen se paras ihminen tässä maailmassa on.

Äänestä
  • "On todella rasistinen näkökulma, jos ihmisjoukkoon ei mahdu enää vähän yli viisikymppinen mies"

    Ikä ei ole rotu.
    Rasismisana tulee englanninkielen sanasta "race" joka tarkoittaa rotua.

    Täällä Suomessa mediaseksikästä sanaa rasismi on alettu käyttämään myös syrjinnän tilalla jotta asialle saadaan typerysten mielessä lisää painoarvoa.Syrjintä ei kuulosta oikein vakavalta mutta kun rasismikortti vilahtaa, valahtaa pelko vaippaan jokaiselle että "en kai mä vaan oo rasisti".

    Ikäsyrjintä.Ei rasismi.

    Äänestä

Ikärasismi on yleisesti käytetty nimitys ja sinä ymmärsit mitä tarkoitetaan ja jokainen viisikymmentä ylittänyt ymmärtää varmasti.

Katsoin tuota kilpailijaa ja hän on paremmassa kunnossa kuin useimmat kaksikymppiset tässä suunnassa Satakuntaa.-

Äänestä
  • "Ikärasismi on yleisesti käytetty nimitys"

    Kyllä.Siitä on tehty yleisesti käytetty nimitys mutta monelta menee ohi miksi.Tämä oli se pointti hinttiriikkka.Vedä pää ulos anuksestasi ja näe valo.

    Äänestä

Oletteko huomannut että tuo Porilainen BB hemmo on kuin ilmetty LINKKU-VEKSA

Äänestä

No jaa.
Porilainen Pertti on hyvin pidetty ja arvostettu BB:ssä. Niinhän se on, ettei kukaan ole kuningas omalla maallaan. Suomalaistenkin pitää aina mennä ulkomaille asti etsimään arvostusta ja porilaiset menevät Raumalle. Johan tulee ymmärrystä ja arvostusta.
Vielä varmempaa mennä koko kansan kisoihin. AIka moni äänestää kun se paikka tulee. Hottis.

Äänestä

Hyvä käytös ja pidättyväisyys ei tee kenestäkään kiinnostavaa BB.ssä. Itse kaipaan draamaa ja kunnon sekoilua. Kiltit kahvikeskustelut hissutteluineen ei anna mitään meille, jotka maksavat 24/7.sta. Pertin viihdearvo on nolla (0). Jos Pertti onanoisi tai sekoilisi talossa niin johan katsojaluvut kohoaisi. Toinen on Andte. Hohhoijaa. ''En mine mine emmine tiiä mittää''...kroooh. Tylsyyttä. Onneksi Pertti on ulkona nyt niin saan nauttia Armin kännisekoilusta. Viime vuonna Marianne iski Teppoa nyrkillä naamaan. Huhhuh! Kyllä oli kiva katsoa sitä. Lisää sellaista.

Äänestä

Pertti on miellyttävä miesihminen. Hän on osa jännittävää näytelmää nyt. Ei se mitään jos ei katsoja ymmärrä, mutta pitääkö tyhmyytensä täällä kertoa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sirocco kirjoitti:

Hyväkäytöksinen ja miellyttävän oloinen mies ilmesryi BB-taloon. Mukavaa, että kaikki siellä eivät ole lapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu