Autolaina, ilman luottotietoja

r23rq2r

Voiko pankki edes harkita moista. Työhönkäyntiin tarvin auton ja lainaa vain 500-2000e. Säännölliset ihan ok tulot.

6

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hulluja kyselet

      Tuskinpa edes harkitsee. Säännöllisistä tuloista huolimatta sinulla ei ole maksuvaraa, kun kaikki menee mikä tuleekin. Lisäksi luottotiedotkin ovat mustana.

    • Selvähän se on että

      Ei tipu.

    • ky-sy ai-na-kin

      Hattu kourassa pankkiin, en tiedä mutta kun rehellisesti kerrot tilanteesi, niin voi noin pieni summa irrota joustoluottona. Kokeile ainakin, tsemppiä.

    • Ootko aatellu että tuon hintainen auto mitä tod näk tarvitsee myös huoltoa ja korjausta? Jos nyt ei ole oikein säästöjäkään niin mieti miten selviydyt kun jotain tuollaista tulee vastaan. Tuskin saat lainaa mutta aina kannattaa kuitenkin kysyä.

    • Ei lainaa

      Itsellä oli joku vuosi sitten sama tilanne. Lainaa ei tippunut ja hyvä niin. Säästin sen verran että ostin käteisellä muutaman tonnin auton, joka on ollut enemmän kuin hyvä hankinta. Ei mitään vikoja ole ollut koko aikana.
      Nyt olisi jo luottiksetkin kunnossa mutta lainaa en silti ota, vaan säästössä on taas sen verran että voin päivittää ton koslan jos on tarvis.
      Joten sukan varteen joka kuukausi vähän niin toi summa on äkkiä kasassa, eikä ole velkaa.

    • uo on perseestä

      Tiedän miten hoituu että saat auton. Laita yhteystietosi niin otan yhteyttä. En voi nyt julkisesti neuvoa. Onnistuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      162
      1374
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      40
      965
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      705
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      620
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      612
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      35
      604
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      19
      580
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      567
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      553
    Aihe