Väyrynen kyllä tiesi

Tsadin Paikallislehti tänään: " EU-äänestys oli huomattavasti hankalampi juttu. Kukaan ei vuonna 1994 voinut tietää, mitä kaikea jäsenyydestä seuraa".

Väyrynen kyllä tiesi ja kertoi sen ihan ääneen.

Näin meitä media kusettaa kun EMU-kakka on pöksyissä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Huvittavinta Hesarin tekstissä on: " Itse asiassa olen hyvilläni siitä, ettei Paavo Lipposen ensimmäinen hallitus kysellyt mielipidettäni euroon liittymisestä - olisin saattanut olla äänestyspäivänä pahalla tuulella ja äänestää vastaan".

Heh heh, heh heh! Niinkuin Lipponen olisi muka tiennyt mikä meille on parasta. Paavo-öykkäri toki haluaa " vetää suuria linjoja", mutta ei alkuunkaan tajua, mitä niistä kokonaisuudessaan seuraa.

On siinä Paavolla ja Paavolla valtava ero, suurempi kuin yöllä ja päivällä. Väyrynen ymmärtää ja tietää, Lipponen toimii pelkällä kloaakkiperiaatteella.

Äänestä
  • Hesari yrittää nyt myös kampittaa Keskustaa Perussuomalaisten avulla. Vähän siihen suuntaan on pakko ajatella kun luki myönteisen ja kohtalaisen dynaamisen haastattelun Slunga-Poutsalosta.
    Eli: Lieköhän käsky käynyt vai toimitaanko vanhalla konseptilla?

    Äänestä

  • JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

    Hesari yrittää nyt myös kampittaa Keskustaa Perussuomalaisten avulla. Vähän siihen suuntaan on pakko ajatella kun luki myönteisen ja kohtalaisen dynaamisen haastattelun Slunga-Poutsalosta.
    Eli: Lieköhän käsky käynyt vai toimitaanko vanhalla konseptilla?

    "Hesari yrittää nyt myös kampittaa Keskustaa Perussuomalaisten avulla."

    Sama asetelma kuin presidentinvaaleissa, jolloin Perussuomalaisia tarvittiin pudottamaan Väyrynen pois toiselta kierrokselta.

    Äänestä

Jäsenyydestä seurasi se, että Väyrynen haistoi ison rahan ja lähtikin heti Brysseliin töihin, kun se oli mahdollista.

Väyrysen eu-ajalta ei tiettävästi ole mitään dokumenttia, joka todistaisi hänen olleen palkkansa arvoinen.

Äänestä
  • Kyse on suurista, pitkälle vaikuttavista linjoista. Niissä Väyrynen on näkijä.
    Kansantalouksien erilaisuus oli eräs hänen teemojaan EMU:a vastustaessaan.

    Äänestä

  • JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

    Kyse on suurista, pitkälle vaikuttavista linjoista. Niissä Väyrynen on näkijä.
    Kansantalouksien erilaisuus oli eräs hänen teemojaan EMU:a vastustaessaan.

    Näkijöitä on aina ollut liikaa, tyhjän puhujilla ei tee mitään. Pitää olla tekijöitä, jotta asiat saadaan eteen päin ja hoidettua.

    Äänestä

  • Väyrysellekin lapio kirjoitti:

    Näkijöitä on aina ollut liikaa, tyhjän puhujilla ei tee mitään. Pitää olla tekijöitä, jotta asiat saadaan eteen päin ja hoidettua.

    Väyrynen on nimenomaan tekijä, sitä todistaa mm. hänen yritystoimintansakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

Tsadin Paikallislehti tänään: " EU-äänestys oli huomattavasti hankalampi juttu. Kukaan ei vuonna 1994 voinut tietää, mitä kaikea jäsenyydestä seuraa".

Väyrynen kyllä tiesi ja kertoi sen ihan ääneen.

Näin meitä media kusettaa kun EMU-kakka on pöksyissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu