Delphi XE7

Puhelin ohjelmat alkoi kiinostaa. Pystyykö DELPHI XE7 starter versiolla tehdä ohjelmia windows puhelimiin?

Pitkä Delphi kokemus ja nyt on ollut n.10v hiljaiseloa. Jos vaikka innostuisi uudestaan.
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei pysty. käsittääkseni Delphi tukee windows phonea vasta ensi vuonna. Mutta sitä ennen on beta-versio. Beta versiota ei saane ellei allekirjoita salassapitosopimusta jne ja se on beta-versio.

Äänestä

Ei pysty eikä kannata edes yrittää.

Visual Studiota vaan jos haluaa natiivia. Jos ei tarvitse olla natiivia niin Eclipse AngularJS on aika kova.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pate :-):-) kirjoitti:

Puhelin ohjelmat alkoi kiinostaa. Pystyykö DELPHI XE7 starter versiolla tehdä ohjelmia windows puhelimiin?

Pitkä Delphi kokemus ja nyt on ollut n.10v hiljaiseloa. Jos vaikka innostuisi uudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu