On lähdettävä viinakauppaan

Mitäs juomia suosittelette, rahaa on käytössä suht mukavasti eli sellaisen 60 euroa ajattelin laittaa viinaan!
683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Peruslager tai tumma olut sopivat kylmään päivään
ja kasvattavat rasvakerrosta tulevaa talvea varten.
Jokapojan perusjuoma olut auttaa myöhemmin helmikuun pakkasilla,
jos joutunut siirtymään ulkoruokintaan.
Napakka jäykkä peruskirkas syksyn marjojen maulla höystettynä
takaa makunautintoja ja terävän järjenjuoksun kovassakin viimassa.
Eli syyspäivänä olut ja kirkas sopivat hyvin,mikäli ylimääräistä jää
pieni viskipullo tuo säväyksen luxusta päivään ja tuulahduksen vihreiltä
saarilta saaden suolaisen meriveden maun kielenpäälle.
Kannattaa jättää rahaa myös mehuun ja muutama lantti olutta varten,
jos onnistuu saamaan daamin matkaansa lähipubista...
toki mukiin kannattaa jättää sopiva summa aamun korjaussarjaan!!!!

Äänestä

Suosittelen Valdemaria.Hiilihappopitoisella vedellä laimennettuna juoma riittää pitempään.

Äänestä

Jormaa!

Äänestä

Täällä sentään ymmärretään juomat.Tulin juuri alkosta ja olin ainoa asiakas.Vituttaa se että myyjät ja pullot seisoo hyllyssä tyhjän panttina eikä kukaan osta.Parempi sulkea ne puulaakit ja lähiöt joissa ei juoda.
Seitsemällä eurolla ostin Valdemarin.Ei ole hinnalla pilattu.

Äänestä

Siinä maistuu hedelmäinen kesän hehku !
Saa punan poskille ja kielen ketteräksi.
Loistava syksyinen valinta, itse valitsin koriin Marabelloa.
Se tuo niin kotoisan olon Reinot jalassa nautittuna.

Äänestä

Nopeasti laskettuna kuudellakympillä saa tehtyä ainakin 150 litraa kiljua. Enenpikin voi saada, jos löytää vielä marjoja, eikä osta tuoremehua. Teepussit muuten toimivat hyvin sitruunan kera.

Että noin taloudellisesti ajateltuna investoi kiljuvärkkeihin. Pikakilju valmistuu parissa päivässä, osta odotteluaikaa varten pari koppaa tarjouskaljaa lähikaupasta. Tokikin, Valdemaria saa tuolla rahalla kahdeksan, mutta se ei riitä, kuin pariksi/kolmeksi päiväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvoja kysyn kirjoitti:

Mitäs juomia suosittelette, rahaa on käytössä suht mukavasti eli sellaisen 60 euroa ajattelin laittaa viinaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu