Tekemään itsemurhan? Onko tarpeeksi tehoja? Kaipa sellaisen saa ostaa kuka tahansa?
Pystyyköhän naulapyssyllä?
poishaluankiitos
36763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
itsesi, kerrotko mikä lääkitys sinulla on, niin tiedetään varoittaa muitakin ko lääkkeestä.
Ei ole lääkitystä.Nuo vempaimet ei ole näköjään kalliita,halvimman saa uutena 30 eurolla.Ei varmaan sellaisella kannata,painenaulain pitää olla.
Ei noin pösilöitä pysty ajettelemaan ilman paskalääkitystä, lapsikin tuon tietää.
Tosin, jokanen markkinoilla ollut lääke on auttanut todistetusti joitakin ihmisiä, miksi jokainen niistä lääkkeestä on täällä vieläkin. Yksilölliset vaikutukset.
EI OLE LÄÄKITYSTÄ,usko nyt! Ei onnistu,niinkö? Katsoin netistä tietoja,tehokkaimmilla naulaimilla saa iskettyä naulan jopa betoniin,eli miksi ei kalloon?
Taidat tietää melko vähän masennuksesta jos luulet, että masentuneet ei ajattele eri itsemurhakeinoja.
Masennuksen oikea nimi on LORVIKATARI.
Piru vieköön kun pukkaa totuutta, kiitos !
Hah, täällä on taas yksi trolli joka sanoo, että masennusta ei ole, vaan ihmiset vaan on laiskoja. Uskomatonta porukkaa miten kokemattomat eksyy masennus-palstalle. Ei ihmiset "lorvaile" tahallaan kotona, se on tyhjästä tuleva huono olo, joka siellä pitää, ei kukaan pidä siitä, kun katsoo sivusta, kun muut menee elämässä eteenpäin. Mene pois, mene vaikka kokeilemaan sitä naulapyssyä ja tule sanomaan miten kävi.
Miksi vihaat ihmisiä jotka eivät ole lorveja ? Oletko itse vähän laiska ?
Mistä päättelet, että vihaan ihmisiä. jotka ei ole lorveja? Mistä päätteet, että olen laiska? Onko sulla kaikki kotona?
Ei välttämättä onnistu. Tiedän henkilön, joka yritti näin itsemurhaa. Pitkä kuntoutus ja joitakin jälkiä jäi toimintaan.. Ei ole kiva siinä kohdassa, kun kaduttaa koko juttu ja kantaa niitä seuraamuksia lopun ikänsä.
Masennus ja erilaiset ahdistavat mielialat hyvinkin vaikeina ovat tuttuja tuhansille suomalaisille. Itsemurha-ajatuksilla ei kannata leikkiä, vaikka ne saattavat tuntua helpottavalta ulospääsytieltä. Mene ihmeessä juttelemaan mielenterveysalanihmisten kanssa. Sinulle voi selvitä monia asioita. Olisiko se sinusta jotenkin alentavaa tai "maineen" menettämistä? Siellä käy juttusilla monia erilaisia ihmisiä ja jos keskustelut eivät auta, on lääkkeitä..Älä haudo tuollaisia ajatuksia itsesi ja muiden takia. Aina on toivoa, kun on elämää.
Arvaapa miksi minä olen siinä tilassa että mietin naulapyssyn ostamista?Nimen omaan näiden "mielenterveysalaihmisten" takia! En mene enää lähellekään tuota ammattikuntaa.Alempi kommentoija taitaa kyllä olla oikeassa,ei operaatio naulapyssy ainakaan minun tuurilla kuitenkaan johtaisi toivottuun lopputulokseen.
Unohda ajatus. On todella suuri mahdollisuus, että se olisi todella kivuliasta, vammaudut karmealla tavalla tai ainakin naulan poistaminen on ikävä operaatio. Tai jos sitä ei tarvitsisi poistaa, niin onko sitten kiva elää naula päässä tms. Ihmiset ovat selvinneet tosi pahalta näyttäneistä naulapyssytapaturmista.
Tsekkaa esim. tämä legendaarinen tapaus "rautakankipyssyllä": http://fi.wikipedia.org/wiki/Phineas_Gage
Hei
ennen kuin teet itsellesi mitään.Käy lääkärillä ja lääkärin ohjeen lisäksi koita seuraavaa ainakin kolme kuukautta.
3 x viikossa tunnin hikilenkki
terveellinen ruokavalio
jätä pois sokeri ja valkoinen pullamössö
syö D-vitamiinia
syö Ramavittia
Hae sairaslomaa edes osittaista, mikäli olet niin uupunut tilanteessasi että työpaikalle meno tuntuu rasitteelta. Kerää voimia ja tee asioita mitkä sinusta tuntuu mukavalta. Myönnä itsellesi, että nyt ollaan pohjalla, eikä millään ole mitään väliä. Pysäytä kaikki ahdistava toiminta ja anna itsellesi oikeus olla vaan. On tärkeätä, että pyrit syömään hyvin ja liikkumaan säännöllisesti.
Pikkuhiljaa eheydyt.
Töistä pois olo ei ole epäonnistumista, se saattaa jopa auttaa tervehtymisessä, kun se stressitekijä on poistettu.
Pysähdy, älä tee mitään typerää, vaan ala hoitaa itseäsi.
Ihminen hoitaisi itseään jos pystyisi, mutta koska ei jakseta edes hakea apua, sillon käytetään sitä naulapyssyä.
Sen takia meet lääkäriin ja hoitaminen alkaa siitä!
Ei se lääkäri auta kaikkia. Itse 10v käyny, eikä mitään apua.
No kerropa tarinasi tänne, niin kerron mikä sussa on vikana näin maallikon silmissä.
Jos juot kahvia, syöt/juot paljon makeita ja keinotekoisia juttuja, poltat tupakkaa ja käytät alkoholia. Siinä sulle isot syyt alkuun...
Ja jos ruokavaliosi koostuu eineksistä isoksi osaksi, eikä esim vihanneksista, niin siinäpä yksi syy kanssa. Jos et harrasta 3 kertaa viikossa hikiliikuntaa... siinä syy myös.
Se nyt vaan on sillä tavalla, että jos haluaa pysyä terveenä on tehtävä terveitä asioita. Liikuttava, syötävä, nukuttava terveesti. Ihminen on sitä mitä syö ja tekee. Simple as that - niin yksinkertaista! ...kun sen tajuaa!
Jos et ole ollut sairas lapsuudessasi, ei se mielisairaus yhtäkkiä mutatoidu sinuun. Jos se tulee sinuun ja olet ollut aiemmin terve, on sinulla usein vikaa syömisessä, nukkumisessa, liikkumisessa. Se on hiljas kavala tapa millä se iskee... itkä prosessi. Mutta siitä voi päästä pois valitsemalla toisin. Ihmiskehon kaikkien solujen uusiutumiseen menee useampi vuosi... aloita muutos tänään. Rakenna itsesi kunnon rakennusaineista, äläkä syöpä/masennuskääryleistä, mitä kauppojen hyllyt notkuvat...
Hah, taas näitä, jotka luulee, että 1. masentunut ei tiedä, ettö terveellinen elämän tapa auttaa 2. masentunut ei olisi koittanut terveellistä elämän tapaa ja 3. että syvästi masentunut, pohjalla oleva ihminen pystyisi terveelliseen elämän tapaan.
Ja et tiedäkään kuinka paljon minulle on tuota hoettu. Eipä hokeminen ole auttanut, eikä tule auttamaan, joten helpompi se on kuolla, mr. syvästä-masennuksesta-tietämätön
Pystyy tekemään naulapyssyllä, mutta et sinä siihen kuole.
Eläimet tainnutetaan teurastamoissa pulttipyssyllä, joka on hieman naulapyssyn tapainen vekotin. Eläimet EIVÄT kuole siihen reikään päässä, vaan vasta verenlaskun aikana.
Älä mene telomaan itseäsi kun vaihtoehtojakin on olemassa. Jaksa vielä yrittää!
Ei pysty. Naulapyssy vain kirurgisen tarkasti napauttaa naulan tittyn kohtaan kallon läpi aivoihin eikä tuho ole tarpeeksi laajamittainen, että siihen kuolisi. Aivovamman saattaa saada.
Tiedän yhden henkilön, joka tapaturmaisesti sai naulapyssystä päähänsä rakennustyömaalla. Hänet kiidätettiin heti leikkaukseen, ja toipui täysin.
Monet kai sikailee ton tyyppisillä työkaluilla
- itsekin aikoinaan uhrina.
Kipeitä vammoja, paranee kai ajan kanssa.
Jäät vain vammaiseksi. Luodin teho perustuu aivojen läpi kulkevaan shokki-aaltoon, toisin kuin naula. Älkää naulapyssyllä, mutta jos saatte käsiaseen luoteineen, niin ottakaa minuun yhteyttä.
[email protected]
Tapan itseni silmienne edessä. Voitte kuvata videon nettiin. Youtube sensuroi, mutta esim. LiveLeak.com ottaa kyllä vastaan sen videon.
Naulapyssy ei aiheuta kuolemaa. Helvetinmoisen päänsäryn, tosin.
Entäpä jos lasauttaa tehokkaalla naulapyssyllä sydämeen?
Moni arvioi sydämen paikan väärin, varsinkin kiihtyneessä tilassa ja aiheuttaa silloinkin vain todella kovat tuskat itselleen, kuolematta. Ryömit kännykkän äärelle 112 ja itket.
Luodin teho perustuu kehossa tapahtuvaan shokki-aaltoon. Naula ei tee sitä.
Me olemme samassa veneessä. Uskokaa kokenutta itsemurhaajaa.
Toki itsekin olisin tappanut itseni naulapyssyllä jo aikoja sitten, mutta tiedän paremmin.
Mihinkään itsemurhamurhametodiin en enää suostu, kuin tuliaseeseen. Se voi olla esim. ryhmän kokoontuminen. Japanissa virkavalta puuttui niihin, mutta nyt ollaan Suomessa.
tor-noden kautta voin pistää emailin, jos sovitaan vaikka kokoontuminen, jos jollain on tuliase ja panokset siihen. esim. hirvikivääri taikka 9-mm.
Tottakai ammun itseni ensimmäiseksi, ja joku saa kuvata sen livekeak.comiin. Aivan vapaasti, kuhan vain pääsen pois täältä.
Olin yhdessä ryhmässä, jossa tyyppi vaati olla ensimmäinen. Ase ei lauennut. Itsemurhaa yrittänyt kävi apinan raivolla sen tyypin kimppuun, joka latasi ja antoi aseen. Hakkasi tajuttomaksi, ja jatkoi senkin jälkeen, huutaen eläimellisesti.
Kyllä mää itsekin reagoisin noin. Se tyyppi jäi henkiin.
Elokuvissa aseet toimivat moitteettomasti, tosielämä on täysin eri asia.