pikavipit

pitääkö maksaa vanhat velat jo firma on lopetanut?tai voiko ne laittaa sen velan ulosottoon jos on lopettaneet?
7230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei tietenkään. Nehän ovat antaneet ne rahat sinulle ilmaiseksi! HERÄÄ UUNO.
Jos olet lainannut kaverillesi 200 euroa ja kaverisuhteenne menee poikki niin etkö haluaisi enää rahojasi tästä huolimatta?

Äänestä

Miksi kutsut minua UUNOKSI? Oikea nimeni on Urpo.

Äänestä

Saiko Urpo vastauksen kysymykseensä?

Äänestä
  • Mitä tapahtuu velalle, jos velkoja kuolee?

    Äänestä

  • Kyösti kirjoitti:

    Mitä tapahtuu velalle, jos velkoja kuolee?

    Ei mitään muuta kuin että velkasuhteen osapuoleksi vaihtuu kuolinpesä.

    Äänestä

ja jos vippifirma menee konkkaan ni velkoja on konkurssipesä eikö ?

Äänestä

Olen Uuno ja menin tilaamaan lahjakortterja velaksi www.lahjakorttipalvelu.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WHAT kirjoitti:

pitääkö maksaa vanhat velat jo firma on lopetanut?tai voiko ne laittaa sen velan ulosottoon jos on lopettaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu