Ilttis julisti tänään että keskipalkka suomalaisilla on:
Tilastokeskuksen tuoreen julkaisun mukaan Suomen kokoaikaisten palkansaajien kokonaisansioiden mediaani oli vuoden 2013 lokakuussa 2 928 ja keskiarvo 3 284 euroa kuukaudessa.
http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2014101418743476_tb.shtml
Otetaanpas galluppi.
Paljonko saat palkkaa ja mitä työtä teet.
Tilastokeskuksen tuoreen julkaisun mukaan Suomen kokoaikaisten palkansaajien kokonaisansioiden mediaani oli vuoden 2013 lokakuussa 2 928 ja keskiarvo 3 284 euroa kuukaudessa.
http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2014101418743476_tb.shtml
Otetaanpas galluppi.
Paljonko saat palkkaa ja mitä työtä teet.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Paljoko saat? Ja missä töissä
Unohtuiko kertoo
Paskan kirjoittamisesta rupia perseeseen!
Mitäs siinä salaamista.
Keväällä perustettu yritys.Omaa palkkaa saa ensi kesään asti 0e.
Sitten voi alkaa nostamaan ehkä pari sataa kuussa.Toivotaan että summa kasvaa ettei tarvii lopettaa.
Ei starttiraha tms henkilökohtaisia tukioikeuksia.
Mites muilla?
4850 ja pois verot, Eli ei häävi palkka! valvontatyö.
4970 ja pois verot. Hunoksi on mennyt, kun saunarahatkin meni! Rakas työ! Peräpukamat!
60t€/v
Onnea! Paperin valmistaminen jatkuu Varkaudessa vielä vuosikausia?
Eläkkeellä, 3450 €/kk, töissä ollessa palkka 5650 €/kk.
Ei ne tulot, vaan menot.
n. 1500 näppiin jäävä osuus.
Asuntolaina lyhenee ja ei ole enää kamalasti tähteellä. Sitten on maksettu omakotitalo ja pidot ei kun paranee :)
Olen tyytyväinen elämääni ja taloudellisesti riippumaton.
Nimim. pian 5 henkisen perheen isukki
Omakotitalo jolla ei ole välttämättä enää jälleenmyyntiarvoa.
Saan tarpeeksi palkkaa.Pärjään.
2400 on netto. Laskujen, asunnon ja auton lainojen jälkeen jää ruokaan ja "ylimääräiseen" ehkä 800/kk. Ja jos visaa on vingutettu, tuosta pois sen lyhennykset.. Ei juhlita ei.
8000 euroa kuussa. Toimin korkeassa virassa asun tampereella. Teidän on turha haaveilla tälläisestä elämästä varkauden köyhät luuserit.
No kohtahan ne julistaa verotiedot kuka mitäkin tienaa. Eikun kyylimään naapurin tienestit ja akat kuolaamaan isotuloisten perään PRKELE. ihan ku ei pienitulonen olisi mitään vaan onse raha niiin ihanaa. Vtun ääliöt
1850e/kk siitä kun verot ja velat vähennetään 120-150e/kk "ylimääräistä". Kaurapuuro tulee jo korvista ulos ja näkee kropasta ettei tule ihan kaikkia vitamiineja nautittua kun ei vara ostaa terveellistä ruokaa
Vähän päälle 6000 :)
Aika vähän saan lähihoitajana:(((