Mikäs siinä: Putin viettäisi eläkepäivillään kesäisiä kalastusretkiä Ahvenanmaan saaristossa: eikai tuossa mitään erkoista ole, vai?
Hyvällä yhteistyöllä Suomi olisi silloin selvinnyt työväensosialismista, yrittäjien arvostus olisi palannut: eriarvoisuus kadonnut, vapaus... itsenäisyys... aito demokratia... valtion jättimäisiä velkoja maksettaisiin jo takaisin ja se kaikki mitä me EU.n myötä jo olemme lähes menettäneet... olisi meillä jälleen.
Kirkoissa olisi jälleen ihmisiä ja empatian tunteet sekä tunnepuoli aivoissa toimisi jälleen!
Niinistö ja Putin ottaisivat oluet aurinkoisena kesäpäivänä ja tuumaisivat että jeezz... olivat ne aikoja: Oli Putin -juustoa jne...
PUTIN KALASTELEE ELÄKEPÄIVILLÄÄN AHVENANMAALLA?
13
55
Vastaukset
- Jauppen!
Jauppen!
- vähän kumma
Täällähän ne keisaritkin lomailivat vaikka itellä on maata 2-euroopan verran.
- Asiat mutkistuvat
Mitäpä jos Venäjän uusi hallitus silloin haluaakin, että eläkeläinen palautetaan turvapaikastaan tuomittavaksi? Mitäpä Suomi sitten tekee?
- Varmasti kalastaa
Eikö Leninkin majaillut paljon Suomessa ja pitkiä aikoja. Samoin kaikki tsaarit lomailivat Suomessa hyvin paljon.
- Jool.
Mies joka on nostanut Venäjän takaisin maailmankartalle tuhoisten työväensosialististen vuosien jälkeen?
Tullaan tod. näk. muistamaan aina suurmiehenä, huolimatta siitä kokeeko EU -suurta kateutta tahi muita negatiivisia tuntemuksia.- joolille
Ensimmäisten kolmen pakotekuukauden aikan Venäjältä lähti 200 miljardia rahaa. En oikein usko että kiiltävän ja rihkaman perässä juoksevat venäläiset enää suostuvat olemaan ilman länsiautoja, sukkahousuja ja purukumia.
Venäläiset eivät ole raukat ymmärtäneet, että markkinatalous on globaalia toimintaa.
- Pudimir Vlatin
Taitaa Putin kalastella jotain ihan muuta.
- perk....
Ryssänperkeleet saisivat paluttaa kaiken ryöstämänsä: Saksalaisille saksalaisten taideaarteet, Itä-Preussin Königsbergin(Kaliningrad) ja Suomelle Karjalan siivottuna ilman ryssiä.
- zzzzzzzzz
Kunhan vaan muistaa sitten maksaa kalastuksenhoitomaksun jota kaavaillaan eläkeläisillekin - mokomille ryöstökalastajille!
Putinin virasta ei jäädä eläkkeelle. Sen on Venäjän tuhatvuotinen historia näyttänyt. Joko kuollaan virassa, tullaan murhatuksi tai parhaassa tapauksessa päästään kotiarestiin (Nikita). Jeltsin ja Gorba ovat säännön vahvistavia poikkeuksia.
- Ihan selkeä:.
.
Putin tietysti linnoittautuu sinne Oolantiin ja väittää että venäläisiä sorretaan ja parin tunnin kuluttua on demilitarisoitu vyöhyke militarisoitu koska ryccä ei ole koskaan kunnioittanut mitään sopimuksia
.
- hyvä huomata
Jos Putin ottaisi Ahvenanmaan kokonaan omistukseensa, verovapaa viinan myynti laivoilla voisi jatkua loputtomiin.
- Suomi pelastuisi
Tahtoisin että Putin ostaisi koko Ahvenanmaan A.S.A.P. Pääsisimme siten eroon yhdestä aivan järkyttävän suuresta kuluerästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402