voivoivoivoivoivoi että elämä on kurjaa ja se on toisten syy voivoivoivoivoivoi
voivoivoivoi
voivoivoivoivoivovoi
15118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Voivoi Voivottelijalle!
Voi voi nauttiiko siitä joku. Saako tyydytyksen
olet niin empaattinen
Joskus se on totta. Jos tarkoituksenasi oli ivailla jollekin, jolla menee huonommin kuin sinulla, niin voisit oikeasti miettiä sitä, ettet tiedä kaikkea mitä hänen elämässään on tapahtunut näiden toisten takia... Toiset ovat joskus melkoisia hirviöitä. Onneksi siitäkin on mahdollista selvitä!
Nih. Itseasiassa ivailija ei edes tiedä meneekö kohteella huonosti vai hyvin, olettaa vain, että ivan kohteella menee mahdollisimman huonosti, koska haluaisi, että menee mahdollisimman huonosti. Ivailija saa mahtavan tyydytyksen, kun miettii, että kuinka huonosti menee. Eli ivailija elää omassa pienessä illuusiossaan, josta saa sitten tyydytyksen tunteen itselleen.
voivoivoivoivoivoi pohjalta ei pääse alaspäin voivoivoivoi
mikä nyt neuvoksi? voivoivoivoivoi
ei oo mun syy voivoivoivoivoivoi kurjaa voivoivoivoivoivoi
mene vaikkapa katkeruuspalstalle voivottelemaan :)!
voivoivoivoivoi se olis kovin ikävästi tehty katkeruuta kohtaan voivoivoivoivoi enhän sellaista voi tehdä voivoivoivoi herra jumala mitä täällä äxeerataan voivoivoivoi
ei oo mun syy voivoivoivoi
Niin ja sulla ei oo mitään elämää muuta kuin palsta. Ei perhetttä ei mitään. Pyydäpäs duunikaverisi kylään ja näytät kaiken. Okei ei ollut ok-taloa, ei naista ei mitään....Vaikka puhuitkin jotain muuta
Joo mut tommosia ei pitäis mennä valehtelemaan.
voivoivoivoi ei oo duunikavereita voivoivoivoi työttömällä voivoivoivoivoi saati asuntoa ja akkaa voivoivoivoivoi mitähän musta nyt aatellaan voivoivoivoivoi
kauhea häpeä voivoivoivoivoivoi
Ajatellaan vaikka näin että meillähän on oppivelvollisuus eli meidän on pakko mennä tietylle alueelle tiettyjen ihmisten kanssa ja jos ne tietyt ihmiset nimittelevät ja käyttävät väkivaltaa sinua kohtaan ihan vain vaikka siksi että sinulla on vaikka hörökorvat tai olet erivärinen kuin muut yksilöt niin eivätkö ne toiset ihmiset tee silloin sen yhden ihmisen elämän kurjaksi? Vai onko sekin oma syy että on erilainen.
Miten hörökorvat liittyvät ikävään? Kerro lisää!
Mitä aloitus liittyy ikävään tai sinun kommenttisi?
voivoivoivoivoi kun elämä on niin ikävää voivoivoivoivoi
voivoivoivoivoivoivoi pena pieni voivoivoivoivoi onko sinunkin elämä ikävää voivoivoivoivoi
voivoivoivoivoivoi kurjaa kerrassaan voivoivoivoivoi ei oo mun syy voivoivoivoivoi