En millään pysty unohtamaan Sinua.
Joka päivä kuolen vähän lisää
-Tuskin tunnistat-
12227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Montako henkeä sulla on ? En tunnistanut yhtään niistä noilla tuntomerkeillä.
Näin se on, solutasolla teemme kaikki, ymmärsin kuitenkin pointin, voi olla että kaipaus kiihdyttää solujen hapettumista... varsinkin jos sitä vielä ikävissään kiihdyttää erinäisillä
Tuo on muuten totta. Stressi hormoonit tuhoavat soluja..
Kyllä kaikki epä terveellinen ja elämä itsessään myös, emmehän silloin
vanhenemisen lisäksi stressi aieuttaa hapettumista soluissa.
Joskus elämässä on vain pakko päästää irti.
Mihin sitten tippuu? syvään pimeään kuiluun
Jokainen on vastuussa omasta elämästään, kun ollaan aikuisia. Hae apua, jos putoat syvälle.
En hyppää kaivoon ehen enkä heitä kirvestäkään sinne.
Keneltä sitä apua voisi hakea jos esimerkiksi joskus on hakenut apua eikä sitä saanut oikeanlaista vaan kävi vielä hullummin eikä oikein tiedä enää voiko mihinkään luottaa?
valtak.kriisipuh.terkkarit,sairaalat,yksityset yhdistykset,seurat ym. Ystävät, perhe. Jos ei hae apua, harva sitä osaa kotiakkaan tuoda. Ajoissa sitä apua kuitenkin pitäisi pyytää ja järjestää, ettei kävisi "hullusti" Täytyy voida luottaa, se on ainut keino.
katoin just pallosta tää on joku m