960 vuosimalli 1992

Nivomat vai ei?

Tuota noin..sallittaneen kädettömälle volvoilijalle kysymys hyvät ystävät, että mistä sen nyt sitten tiedän että onko tuossa vaimon kauppakassissa se multilink/ nivomat mikä lie iskunvaimennus vaiko ei? Kun leima saatiin ok mutta oikea takaiskari, siis molemmat tietty pitäisi vaihtaa kun vuotaa jonkinverran. Useiden satojen eukkojen iskareita en ala autoon ostamaan vaikka hyvä onkin, niin saako tuohon jotenkin sopimaan ns. tavalliset jouset/ iskarit, ja jos niin minkähänlaiset?

Kiitoksia jälleen :-)

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tunnistus:

      Multilink = ei jäykkä taka-akseli, vaan samannäköiset vetoakselit kuin etuvetoisissa.

      Nivomat = automaattisesti korkeuden säätävät iskarit. Vanhemmiten Nivomatit tunnistaa siitä, että perä painuu alemmas pidempään parkissa ollessa. Voit myös kokeilla lastata takaluukkuun painoa, jolloin perä painuu alemmas ja sitten ajele jonkin matkaa ja jos nousee normaalikorkeuteen, niin on Nivomatit.

    • alottaja vaan

      Kiitoksia, tämä auttoi jo eteenpäin tämäkin. Näyttäisi siltä että nivomatit on jo aikaisemmin vaihdettu perusiskareihin joten ruuvailemme vanhat irti niin selvinnee parhaiten minkälaisia lähden ostamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22582
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9869
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7748
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      102
      6529
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6237
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5851
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5340
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5243
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      124
      4890
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4584
    Aihe