Miksi seksiä?

seksitön

Olen kai jotenkin ajautunut selibaattiin, ei mitenkään tietoinen valinta olenhan kuitenkin nauttinutkin seksistä. En koe tätä miksikään ongelmaksi, seksi vaan ei liiemmin kiinnosta eikä oikeastaan yleensä tule mieleenkään. Olen nainen ja exä on kai jotenkin seksiriippuvainen , kun vielä vuosienkin jälkeen jaksaa vongata ja mua ei kertakaikkiaan kiinnosta ja nyt se joutuukin juoksemaan maksullisissa. Ihmettelen tässä, että mikä ihmeen oletus on että ihmisen pitäisi olla kiinnostunut seksistä ja selibaatti olisi jotenkin vaikeaa. Oikeastaan paljon helpompi elää ilman tuollaista ylimääräistä rasitetta.

4

181

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Olet siis aseksuaali.

    • ehkä pian EX

      Minusta se on väärin, kun vaimoni on päättänyt yksipuolisesti lopettaa seksin. Naimisiin mennessä ei asiasta ollut mitään puhetta, että näin kävisi. Seurusteluaikana oli asia päinvastoin, eli seksiä oli paljon, ja nautin siitä. Nyt kahdenkymmenenviiden vuoden jälkeen olen ollut ilman pian viisi vuotta. Vieraissa en ole käynyt, mutta olen pikkuhiljaa ajatellut avioeroa. Jos edes jonkinlaisen perustelun saisi, niin asian voisi ymmärtää, mutta saan vastaukseksi vai lauseen "ei kiinnosta" Vuosiin en ole alastonta vaimoani edes nähnyt, mutta ei hän eroamisestakaan ole puhunut. Idioottihan olen, kun en ole suhteesta lähtenyt, mutta tottumus toiseen ja vielä kotona olevat lapset kai ovat jarruni olleet.

      • puutteessako

        Mikset puhu vaimon kanssa, kysy että saatko hakee muualta jos hän ei anna.


    • sarkkuli2

      Mullakin mies on lopettanut seksin yksipuolisella päätöksellä, viime kerrasta on puoli vuotta, kohta ei enää kestä tätä selibaattia, vieraisiin meno on kyllä käynyt mielessä jo aika usein, ja eroottisia unia näkee melkein joka yö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2316
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      117
      1852
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      89
      1463
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      135
      1423
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1121
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1067
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      1002
    10. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      880
    Aihe