Joensuus on tiatoo?

Siälpäi tiäretähän, notta jengipomoilla on ollu suamenkälisii sukunimii?
Mut mis lehis neon kerrottu?
Ku emmää ole mittää simmottissii nähäny?

http://www.karjalainen.fi/mielipiteet/mielipiteet/kolumnit/item/58347-kuka-kantaisi-huolta-tummasta-pikkutytosta

Ja mistä son repässy ton, että junamatkustajat on vaaraks tummaihosille?
Onk siä taas liikentees taasse sama tyyppi, jota ei espoos löytyny minkäänlaisilta valvontakameroihe nauhoilta?
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

He "suamenkieliset sukunimet" vaikutti erittäin vahvasti olles tietyn vähemmistön piireihin kuuluvia. Kuten orottaa kui vaa sopii ja o nimpal mukavast luannollist, niin kukkahattuiset vai kummottos unontaa kieroilultaan mainit asiast.
Sil o erittäin vähän tehtävis jos ja ku joku ja nii om mone muukki sanonu tyhjänpäiväine iriootti ottaa kirjoitukseensa esimerki joistain vainoharhaisist vanhemmist ja käyttää sitä omitte tarkoitustensa ajamisse kuten myäs kyseiset vanhemmatki.
Sen kaltaist sairaut vastas o vaikea pualustautuu.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ne "suomenkieliset sukunimet" vaikutti erittäin vahvasti olleen tietyn vähemmistön piireihin kuuluvia. Kuten odottaa sopii ja on luonnollista, niin kukkahattuiset unontaa kieroilultaan mainita asiasta.
Sille on erittäin vähän tehtävissä jos ja kun joku tyhjänpäiväinen idiootti ottaa kirjoitukseensa esimerkin joistain vainoharhaisista vanhemmista ja käyttää sitä omien tarkoitustensa ajamiseen kuten myös kyseiset vanhemmatkin.
Sen kaltaista sairautta vastaan on vaikea puolustautua.

Äänestä
  • Mongoloidi voi puraista , mongoli ei voi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iso Koululaine kirjoitti:

Siälpäi tiäretähän, notta jengipomoilla on ollu suamenkälisii sukunimii?
Mut mis lehis neon kerrottu?
Ku emmää ole mittää simmottissii nähäny?

http://www.karjalainen.fi/mielipiteet/mielipiteet/kolumnit/item/58347-kuka-kantaisi-huolta-tummasta-pikkutytosta

Ja mistä son repässy ton, että junamatkustajat on vaaraks tummaihosille?
Onk siä taas liikentees taasse sama tyyppi, jota ei espoos löytyny minkäänlaisilta valvontakameroihe nauhoilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu