Missä halvinta ja paljonko maksaa?
Vastaukset 3
- Turha täältä kysellä
Kysy tarjous joltain öljy-yhtiöltä. Hinta riippuu siitä miten ison erän ostat ja missä satamassa on laivasi, johon kuorma puretaan. Jotain hintatasoja voi löytyä myös Kauppalehden hintapalstasivuilta.
- rami56
Neste Hiironen Oulussa suomen 3:ksi kallainta bensaa......
- Vain merikoneasiaa
No jo taas karkasi alkuperäinen aihe....
HFO = heavy fuel oil, jolla kesämökin kokoiset laivakoneet (Wärtsilä ym.) tai isot voimalaitospannut käyvät. Niin jäykkää että huoneenlämmössä lapiotavaraa. Pumpataan kuumennettuna.
MGO = marine gas oil, jolla kesämökin kokoiset laivakoneet käyvät satamissa ja tulevaisuudessa Itämerellä. Myös isoja kuorma-autonkoneita vastaavat pienten laivojen koneet tai isot varavoimakoneet voivat käyttää MGO:ta.
Ei oikeastaan edes kuulu autoliikenteen keskustelupalstalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502