Ja sain piilarit!
Suhtautuminen muuttui kuin seinään!
Ei siis koskaan lapsena kiusattu eikä nuorena aikuisena mistään!
Mutta annas kun sain ne kakkulat -7 nenältäni pois oli piru irti! Olin jo 27 v kunnurheilun takia luovuin laseistani! En arvannut mitä tuleman piti!
Äkkiä :
- olin tyhmä
-olkapäätön
- muodoton takapuoli
- pitää kuulemma opetella olemaan kuin talossa
-liian lyhyt jopa kääpiö
- psykopaatti ( mulla aina hyvät tokarit!)
- senkin vitun älykkö! Siis täysin ristiriitaista viestiä koko ajan!
- paska
- kuolisit pois
- tuommoset on kuollutkin ( kadulla)
- et oo suomalainen ( kantasuomalainen niin kauan kuin kirjoja riittää olen)
- eksoottonen ulkonäkösi aiheuttaa kysymyksiä kohdallani moraalista kuulemma
- et oo enää hyvännäkönen
- liian iso / pitkä nenä
- onpa täydellinen meikki sulla ( uskovainen nenä kiinni omassani tuumi)
-saa kuulemma meikillä aikaan vaikka mitä!( käytän erittäin vähän)
- oon avuton ( harrastan monimutkaisia lajeja :)!)
- painu vittuun / israeliin/ venäjälle / palestiinaan ( kyllä olen ihan suomalisen näköä)
-oot natsi
- oot sekasin
- oot jälkeenjäänyt
- jos kerroin jollekin kaikesta : se jolle kerroin huusi minulle : luulet itsestäsi ihan liikoja ei kukaan edes huomaa sinua! Toi nyt menee liian pitkälle!
- pankissa katsoi virkailija passikuvaa ja virnotti erittäin ilkeästi( se olet ulkomaalainen virne päällä) vaikka luki mistä olen - siis suomesta
- kyllä sinussa täytyy olla mustalaista siellä alla jossain on pakko olla kuulemma:)! Km päästä huomaa etten voi olla sitäkään!
- ei kukaan oo koskaan pyörittänyt minua näin kuin sinä!
Siis sanalla sanoen KOKO ELÄMÄNI JA IHMISTEN SUHTAUTUMISEEN TULI TÄYSIMUUTOS !!!
Se oli erittäin hämmentävää sillä olin aina ollut huoleton hyvin toimeentuleva nuori lapsi ja varhaisaikuinen !
Monta vuotta leikin etten huomaa varmaan 10 v ja vakuutin että jospa se menee ohi!
Ei mennyt! Hyytävää pankkivirkailijaa talon naista poliisia ja muita tavattuani riittävän kauan ( aina ne olivat ihan tuntemattomia) aloin kiinnittämään asiaan huomiota enemmän ja jo kärsimäänkin!
Kun menin opiskelemaan esim kukaan ei halunnut olla tekemississä kanssani! Kunnes kun pärjäsin tuli ihme liehittelyä ja koko ajan kehuja - mutta ulkonäöstäni!
Tajusin etteivät oo kavereita aidosti kyllä!
Sitten tuli naapurikiusaajaeukko jonka selätin lopulta oikeudessa saakka !
Että pitäkää puolenne! Älkää antako niitten hallita elämäänne! Tuo huomaamattomuus on paras lääke! Ellei asialle voi mitään !
Puolestani muistan että taas sieltä koulun kiusaamistilanteista jäi mieleen tyypit jotka kiusasivat toisia : heistä tuli virkamiehiä ja kiusatut alisuoriutuivat raskaasti!
Minua alettiin kiusata kun riisuin silmälasini
Tämmönen tilanne
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145