Kotiloita!! iiks..

Heippa!!

Tuossa vaihdoin päivällä vettä ja huomasin että kotiloita oli ilmestynyt etulasiin yksi kappale.. nyt taas kurkkasin akvaarioon ja annoin iltaruokaa niin iiks!! siellä oli tullut kolme niitä lisää.. mitä ne on? ja miten ne on tullut tuonne akvaarioon.. saako niitä mitenkään pois.. kertokaa muuten pimahtaa pää,heh.. kiitos!! :)
5417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

otat ja listit koska ne lisääntyy koko ajan, munii joka puolelle.

Äänestä
  • ne tulevat Englannista pohjahiekan mukana,missä järjestuksessä ne nyt herääkään.meillä oli sama juttu,ja aloin kasvattaa kotiloita,niitä kannattaakin kasvatta!

    Äänestä

  • salla kirjoitti:

    ne tulevat Englannista pohjahiekan mukana,missä järjestuksessä ne nyt herääkään.meillä oli sama juttu,ja aloin kasvattaa kotiloita,niitä kannattaakin kasvatta!

    Ne tulee kasvien mukana pöljä!

    Äänestä

Mitähän kotiloita ne mahtavat olla? Jos ovat kierteissarvikotiloita ja sulla on pohjamateriaalina hieno hiekka niin ei kanata tappaa. Mutta jos ne on esim. postitorvikotiloita niin ne kannattaa tappaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pipsa kirjoitti:

Heippa!!

Tuossa vaihdoin päivällä vettä ja huomasin että kotiloita oli ilmestynyt etulasiin yksi kappale.. nyt taas kurkkasin akvaarioon ja annoin iltaruokaa niin iiks!! siellä oli tullut kolme niitä lisää.. mitä ne on? ja miten ne on tullut tuonne akvaarioon.. saako niitä mitenkään pois.. kertokaa muuten pimahtaa pää,heh.. kiitos!! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu