Kokemuksia säätölapapotkureista?

Olisi tarkoitus vaihtaa 30 Hondaan alkuperäisen potkurin tilalle, joko Q-tecin tai Propulsen muovinen säätölapapotkuri.

Olisiko jollakulla noista kokemuksia?
Joko negatiivisia tai positiivisia?
11053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytin kolme vuotta Yamaha 90hv moottorissa Propulsen säätölapapotkuria, oli mielestäni paljon parempi kuin entinen alumiini potkuri, ei luistanut liukuun nostossa eikä tiukoissakaan käännöksissä vauhtia n.32s, kuorman kesto parempi kuin alumiinipotkurilla ja vene kulki suoraan kuin juna joten ei tarvinnut jatkuvasti korjailla, potkurissa ei kolmen vuoden käytön jälkeen näkynyt mitään kulumisen merkkejä kun taas alumiinisessa ei tahtonut maalit pysyä kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juakko kirjoitti:

Olisi tarkoitus vaihtaa 30 Hondaan alkuperäisen potkurin tilalle, joko Q-tecin tai Propulsen muovinen säätölapapotkuri.

Olisiko jollakulla noista kokemuksia?
Joko negatiivisia tai positiivisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu