#happygirl - salli mun nauraa

Elääkö Jassu jossain psykoottisissa harhoissa? Missä sfääreissä 32 vuotias elää vielä tyttövuosiaan? Aina jaksaa toitottaa tuota #happygirliä. Eiköhän ne #happygirl kuvat kuulu joillekin teini-ikäisille ja nuoremmille.
24565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Jassun parhaat kaverit ovat eläkeikäisiä, jolloin Jassu kokee itsensä lapseksi (prinsessaksi) jollaista elämää sallii itsensä elää. Onhan Jassu kertonut nauttivansa keskipisteenä olosta, (seiskan sivuillehan itsensä muiden kustannuksella koko ajan tunkeekin).

Jassu pääsi äitinsä kyydillä ja rahoilla Kuusamoon, kuin lapsi. Normaalisti aikuinen lapsi olisi kyvykäs kustantamaan reissuun jo vanhempansa. Kaikki Jassun kokkaukset saavat paappa-mummoväessä varmaan aikaan ihastuksen huokauksia kuin köksäntunnilla juuri murekkeen tekemään oppinut koululainenkin.

Jassu selvästi on jäänyt lapsen tasolle, eikä ole valmis ottamaan minkäänlaista vastuuta elämässään vaan turvautuu törkeällä tavalla äitiinsä ja naimaansa vanhukseen. Happygirl! Yay!

Äänestä

Jassun käsitys blogin pitämisestä on se, että lähetetään 365 selfietä omasta typerästä pärstästään vuodessa - ryyditettynä jollakin "hihihii mulla on kivaa" pas-kalla. Siinä on Jassun blogin koko anti. Luulee kai että lukijat hyppivät ilmaan onnesta päivittäin kun saavat uuden "jassu edestä jassu takaa" keräilykuvan ja jonkin elämää suuremman viisauden, kuten "hauskaa iltaa kaikille, puspus yay!"

Äänestä
  • Ahkerasti jaksat silti seurata. Selityksesi on jo tuttu ja kulunut, joten jospa keksisit jotakin uutta.

    Äänestä

  • cheesypeas kirjoitti:

    Ahkerasti jaksat silti seurata. Selityksesi on jo tuttu ja kulunut, joten jospa keksisit jotakin uutta.

    No hieman kiinnostaa minkälaista sakkia syö ruokapöydässäni.

    Äänestä

  • Onkohan paappa katunut kertaakaan Jassun rengastamista?

    Luulisi olevan h-tin rasittavaa seurata päivästä toiseen kun yksinkertainen vaimoke työkseen esittää julkkista. Jatkuvasti itseään kuvaamassa ja paimentamassa mitä netissä kommentoidaan, mitä kirjoitetaan.

    Eikös Kellokosken Prinsessakin elänyt omaa harhaansa totena, tosin mielisairaalassa...

    Äänestä

  • Dolce vita kirjoitti:

    Onkohan paappa katunut kertaakaan Jassun rengastamista?

    Luulisi olevan h-tin rasittavaa seurata päivästä toiseen kun yksinkertainen vaimoke työkseen esittää julkkista. Jatkuvasti itseään kuvaamassa ja paimentamassa mitä netissä kommentoidaan, mitä kirjoitetaan.

    Eikös Kellokosken Prinsessakin elänyt omaa harhaansa totena, tosin mielisairaalassa...

    Kuka sitä kirveslehteä nykyään päätoimittaa? Näitä kellokosken prinsessoja on siellä useampikin bloggaamassa silkkaa sontaa. Ja tosiaankin, mitä noilla mainostajillakin päässä liikkuu - onko se kovinkin myyntiä edistävää saada maksettu mainos jonkun Jassun tai Tunkin aivopierun viereen...

    Äänestä

  • Dolce vita kirjoitti:

    Onkohan paappa katunut kertaakaan Jassun rengastamista?

    Luulisi olevan h-tin rasittavaa seurata päivästä toiseen kun yksinkertainen vaimoke työkseen esittää julkkista. Jatkuvasti itseään kuvaamassa ja paimentamassa mitä netissä kommentoidaan, mitä kirjoitetaan.

    Eikös Kellokosken Prinsessakin elänyt omaa harhaansa totena, tosin mielisairaalassa...

    Seiskaa en osta juurikaan näiden tyrkkyjen takia. Miksi yläpitää sairasta julkisuuskiimaa ja epätodellista höpöhöpöä. Turhia ovat.

    Äänestä

Seiska oli joskus jonkinlainen juorulehti, nyt tyrkyttää vain näitä bb-talolaisia ja muita idiootteja sivuilleen, jopa J Mäntyläkin, joka oli sentään vuosia pois seiskan sivuilta, kelpaa taas uudelleen. Alas on mennyt. Bloggareiksikaan eivät saa muita kuin öö-luokan julkkiksia, joiden elämä on oikeesti aivan tyhjää. Jostain kynsien lakkaamisesta tai muusta vastaavasta jaksetaan jauhaa päiväkausia. Kun muuta ei kertakaikkiaan vaan tapahdu.

Äänestä
  • Seiska voisi vähentää nämä bloggarit minimiin ja antaa jäljelle jäänneille kuukausibudjetin jolla voisivat järjestää elämäänsä jotain lukijoita oikeasti kiinnostavaa. Määrä ei ikinä korvaa laatua.

    Äänestä

Sekavaa ja teennäistä:

This is to all of you #make #beautiful #good #things #thatsme #thatsyou #niinmua #niinsua #love #believe #behappy #beyourself #totta #usko #rakasta #parasta #näillämennään #elämäpalkitsee #envalitalainkaan #happygirl

http://instagram.com/p/uafUS0lY78/?modal=true

Äänestä
  • Mykistävä ajatusten Aura-joki.
    Sikalat on sen yläjuoksulla :D

    Äänestä

  • Postauksen ainoa kommentoija on joku silikonitissifirma!! Onkohan kohta silarit #niinmua?

    Äänestä

Jassun blogi on oikeastaan aivan järkyttävä. Siinä selviää kuinka kertakaikkisen tyhjää jonkun elämä voi olla niin henkisesti jos myös aineellisestikin. Lomista ei saada mitään irti, vieraassa maassa on asuttu enemmän tai vähemmän mutta maasta ei tiedetä mitään eikä asuinseudustakaan muuta kuin lähin Primark! Olen muutamaakin Englannissa asuvan suomalaisen blogia seurannut, verrannut niitä Jassun ulosantiin - ja tulos on tyrmistyttävä! Ehkä seiskankin tarkoitus oli että Jassu siellä paikan päällä asuessaan kertois elämistään juuri Englannissa eikä vain matkalaukkunsa pakkaamisesta, kynsien lakkaamisesta ja pappansa aamupuuroista!

Äänestä
  • Eikö tuo Woohoo juuri kertonut että muistakin lehdistä on kyselty blogia pitämään ja neuvottelut olivat meneillään mikä media pääsee nauttimaan Mäntylän rouvan aivoituksista?

    On suomalainen mediakenttä valahtanut yhtä alas kuin woohoon nännit jos tollaisesta joutavasta hörinästä vielä kilpaillaan!

    Äänestä

  • Median alamäki kirjoitti:

    Eikö tuo Woohoo juuri kertonut että muistakin lehdistä on kyselty blogia pitämään ja neuvottelut olivat meneillään mikä media pääsee nauttimaan Mäntylän rouvan aivoituksista?

    On suomalainen mediakenttä valahtanut yhtä alas kuin woohoon nännit jos tollaisesta joutavasta hörinästä vielä kilpaillaan!

    Taitaa olla vain omaa mielikuvitusta, kuten 99% kaikki muukin sen pulina. Ellei joku seksilehti sitten oo kiinnostunut riettaan seksin harrastamisesta ja raportoinnista isoisän kanssa. Vois olla vaikka japsun ja papsun yhteinen blogi. Ja kuvista tietenkin papsu rajattu pois että Jasmiinaa näkyy enemmän.

    Miksi muuten Jasmiina ei ole esitellyt e d e s tätä uutta kotikaupunkiaan mitenkään? Muuta ei tiedetä kuin että siellä on Primark. Ja clubi. Eikö siellä oikeesti ole yhtään mitään muuta, ei tapahtumia, ei nähtävyyksiä, no nothing?

    Äänestä

Jos Borootissa jotain tapahtuiskin, niin menishän se Jassun tuulitunnelin läpi alta aikayksikön että humpsis vaan. Eihän se reagoi muuhun kuin omaan peilikuvaansa: hello happy girl! Tästä tulee hyvä päivä! En valita yhtään! Love my life! Ja nyt penkomaan vaatekaappia! Onko tänään seiskan tilipäivä että pääsee Primarkiin? Muuten kuvaan vaan omaa naamaani koko päivän ja postaan 20 selfietä seiskablogiiNI!

Äänestä
  • On Yaysmin tyttö vaippa-denaan verrattuna.

    Äänestä

Ihana ketju. Hitto mä oon ilkee ihminen kun nautin niin kuulla kun idiootista puhutaan idioottina. Tässä maailmassa (politiikassa, uutisissa ym.) harvoista asioista puhutaan niiden oikeilla nimillä. Tällä palstalla sentään Jassusta saa sanoa niinkuin asia on. Ja sitä on ilo lukea. Kerrankin rehellisyyttä.

Äänestä
  • Läheisesi ovat siis säästäneet sinua totuudelta.

    Äänestä

  • Peilisi kertoo kirjoitti:

    Läheisesi ovat siis säästäneet sinua totuudelta.

    Kiristääkö pipo? Tais tulla aamun herneet vedettyä pikapikaa nokkaan, ha haha!

    Äänestä

  • wegrdbgb kirjoitti:

    Kiristääkö pipo? Tais tulla aamun herneet vedettyä pikapikaa nokkaan, ha haha!

    Ihan hatutta päin olen. Enkä myöskään työntele kasveja sieraimiini, joten kannattaisi keksi tuoreempia sanontoja. Hah haa vaan.

    Äänestä

En mikään Jassu fani, mutta samaa olen ajatellut, siis että miksi hän englannissa ollessaan kertoo hyvin suppeasti siitä maasta ja sen nähtävyyksistä, vaikka edes sen kylän, missä vaikuttavat? Videopätkiä sieltä, täältä, ei haittaisi. Kuvia, kertomuksia, kylän erikoisuuksia,kulttuuripaikkoja, menomestoja..ym.Aamupuurot ei kyllä innosta, eikä mikään hehkutus tyyliin: Woohoo!!!! Ei varsinkaan, kun on vanha pappa kuvassa. Näin se vaan on.

Äänestä
  • Niinpä, ei käy täysillä Oulun tyrkky.
    Outo fiksaatio vanhoihin vaareihin.
    Älli ei ole riittänyt parempaankaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian vanha kirjoitti:

Elääkö Jassu jossain psykoottisissa harhoissa? Missä sfääreissä 32 vuotias elää vielä tyttövuosiaan? Aina jaksaa toitottaa tuota #happygirliä. Eiköhän ne #happygirl kuvat kuulu joillekin teini-ikäisille ja nuoremmille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu