Pari viikkoa sitten palasin Pattayalta ja kyllä suomijuoppoja kylä oli täynnä. Soit raikuivat melusta kun suomijuopot kulkivat etsien halpaa kaljaa. Tupakkakaan ei thaimaassa paljoa maksa, mutta näitä tupakan ja kaljan pummaajia nämä hua hinin suomalaiset olivat. Taitavat matkustaa aivan liian pienellä budjetilla kun 63 bahtia tupakkaaskin hinta tai 80 bahtin olut on paljon rahaa. Sitten väitetään että siellä muka käy sivistyneitä suomalaisia.
Suomi juoppoja kylä täynnä
kamala paikka
11225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onko tämä provo? En nyt nimittäin juttusi perusteella tiedä puhutko Pattayasta vai Hua hinistä?
Tämä aloitus on kopioitu Huan palstalta. Vaihdettu vain Pattaya Hua Hinin tilalle. Lahkolainen jonka ÄO on 10 vuotiaan tasolla on oppinut copy pasten. Mielestäni suomi24 ylläpidon pitäisi puuttua tuollaiseen toisten kirjoituksien kopiointi ja pitäisi myös olla omat tunnukset jokaisella tänne kirjoittavalla. Päästäisiin tuollaisista häiriintyneistä narsisteista eroon.
Todella surkea ylläpito. Tiukempi seula ja kaikki asiattomuudet pois. Olisi tämänkin osion kaikki postaukset luettu minuutissa, Ja elämäntapa rectumien itsetunto laskisi kun ei pääsisi täällä pöyhistelemään. Kunnon luotsia tämä palsta kaipaa.
Hua Hinistä oli kyse, vain siellä todellisuus on tällaista.
Jollei kuulu suomen kieli niin vehäjän hölinä
Joo se on huima maa se "vehäjä". Amalia on saanut sossurahat kuun vaihtuessa ja nyt taas jaksaa kännissä herjata 24/7
Suomalaisten kännikalojen lisäksi venäjää kalottavia turisteja täynnä.
No eipä noita suomijuoppoja paljon katukuvassa vastaan kävele. Siis silloin kun niitä ei sinne mene vartavasten etsimään. Ei ainakaan mua vastaan oo tullut kun pari, lukuisista matkostani huolimatta. Englannin poiijaat siellä kokemukseni mukaan eniten riekkuvat ja rettelöivät.
Amaliat työntävät jälleen sontaa palstan täyteen ja pitävät huolen että typerät kommenttinsa aina näkyvät.
Yhtään järjellistä lausetta heiltä en ole nähnyt koskaan.
Sultahan niitä järkihommia tuleekin... Turpaan vaan kaikkia vaikka kädet on kun varpusen jalat.
Sulla on kulli kuin nakki.