Tulipaloista

12362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ylös

Äänestä
  • 2014

    Äänestä

  • Minkä Sinä nostaisit ylös ? Lipun, housut, henkselit, kädet, tuhopolttajan narun jatkoksi, vai jonkun ulokkeen, jos siis satut olemaan mieshenkilö ? Miten viestisi liittyy tuhopolttoihin? Minulle jäi aukko viestin ymmärtämiseksi. Voisitko hiukan selventää asiaa. Kiitos

    Äänestä

No kuka vosi odottaa tämän parempaa taos suoli-kaksnelosesesta!

Äänestä

Tuottajayhdistys, rotarit, partiolaiset, ammattiyhdistys ja kaikki muut järjestöt yöpartiointiin klo 21-8

Kaksi ihmistä parina ja neljä paria aina vuorossa. Vuoron kesto on kolme-neljä tuntia.

Uskon, että vakuutusyhtiöt sponsoroivat palkkiota yhdistyksille , eväät ja matkakulut.

Äänestä

Tulipallo, Tullipalo, Tulippalo, Tuli palo, Tuli pallo, Tulli palo, Tuli ja palo.

Valistunut veikkaus. Ei jää kiinni.

Tuli palo, palo lato, tuli latopalo keltaisenpunainen.

Äänestä
  • Tanen runosuoni oikein pulppuaa vaikka on maanantai-ilta. Juo välillä Humppilan piimää. Veikkaan, että kiinni jää. Jäljet on jo havaittu. Odotellaan vielä hiukan...

    Äänestä

Ilmeisesti riistakamerat on tehneet kauppaansa tällä paloalueilla.

Nyt sitten vaan odotellaan että tekijä käräyttää itse itsensä.

Äänestä

Kyllä siinä ennemmin kärähtää käräyttäjien persekarvat, eivät käräjille kärrää käryttäjää.

Äänestä
  • Lauri on sitä mieltä siis, että ilmiantaja tullaan eliminoimaan. "eivät käräjille kärrää käryttäjää". Sanavalinta antaa ymmärtää, että Lauri on tietoinen siitä että pyromaaneja on enemmän kuin yksi henkilö, koska Lauri käyttää monikko sanamuotoa "eivät". Mistä tiedät onko pyromaaneja 1 kpl vai useampia ??

    Äänestä

Mää ihmettelen - nimimerkille vastaus: nimimerkki nostaisin nosti jutun Aura-osios ensimmäiseks, jotta tän keskustelun löytää ensimmäisenä keskustelus Aura-osios ja ja syntyis enemmä ehkä keskusteluu tääl.

Äänestä
  • Käyhän lukemassa tuo toinen ketju tuhopoltoista. Se on paljon järkevämpi kuin tämä. Oletko jo katunut, kun muutit Auraan ??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fire kirjoitti:

http://www.tilannehuone.fi/kysely.php?paikkakunta=aura&hake=15&paivamaara=&paivamaara2=&maara=10&tehtava=&tehtava2=&keskus=&etaisyys=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu