Mikä loukkaus, mikä junttien juntti päin mäntyä onkaan. Ei mitään kunnioitusta Dennistä, vieraita tai edes itseään kohtaa kun pukee saman turkisreuhkan häistä toiseen.
Voi riman alitus tuota intialaista, niin kiire oli järjestää häät nopealla tahdilla samalle päivälle Oskarin kanssa.
Voi riman alitus tuota intialaista, niin kiire oli järjestää häät nopealla tahdilla samalle päivälle Oskarin kanssa.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mutta nythän voimme vuodattaa sydänvertamme tästäkin aiheesta useamman ketjun verran.
Todellakin, niin ison etikettivirheen oulunjuntti teki, että ansaitsee ainakin 10 aloitusta.
Ja kohta tulee 20 aloitusta kun mustalaisen ikärasismin kohteeksi joutunut ex paljastaa rattijuopon aiheuttaman avioliiton rikkoutumisen:)
Ps. Wohooo yay yay yay wohooo ja kivaa päivää Sulle;)
Onko apteekit lakossa?
Miten sulle nyt noin pääs käymään et levy tyhjeni? Tähän aikaan apteekit on valitettavasti kiinni, joten sinun täytyy nyt vain harhoissasi kärvistellä aamuun asti kunnes apteekit aukeaa.
Onnea matkaan ja toivottavasti et kovin kilahtele nyt ilman "levyjäsi".
Kiitos neuvosta, ja luojan kiitos jos nämä ovat harhoja. Hetken jo uskoin että joku oikeasti alottaa näitä umpi kaheleita ketjuja.
Älä huoli sillä kohta apteekit aukeaa ja saat "levysi". Ja rakas lähimmäinen, et näe harhoja, kyllä nämä ketjut ovat ihan todellisia johtuen mustalaisen törkyteoista muita kohtaan taas joita täällä pohditaan eli ei ole harhojasi vaan todellista totta. Mene vaikka nukkumaan nii aamu tulee nopeempaa ja pääset apteekkiin. Oisin liian veemäinen jos nyt sanoisin pus pus ja kivaa päivää sulle kuten mustalainen on meille opettanut, no sanoin sen.. Anteeksi, toivottavasti saat unta ja harhat helpottaa.
Törkytekoja ole tehneet muut kuin sinä. mene vedä muovipussi päähäsi ja kiristä kiinni. Olet vajukki.
Eikö pohjois-pohjanmaalla käytetä nimitystä vajukki.
Joo puukkojunkkarit pohojanmaalta huutelee kun muuta keinoja ei enää ole kun ei voi puukoilla sohia enää kun syyte pamahtaa päälle samantien. Eli mitä jää jäljelle? Se oma muovipussisi jota yrität muille kaupata tai sitten se tyypillinen pohojanmaalainen toisten alistaminen, dominointi ja kontrolli. Suosittelen muovipussia koska muiden kiusaaminen ei ole ok sillä se tuhoaa monen monta ihmistä ja ei edes siellä Oulun junttilanperillä se ole ok, vaikka kuinka idolisi olisi sen kuvan antanut että kiusaaminen on ok. Ei muuten ole ok enää, en hyväksy muovipussejasi, puukkojasi enkä mitään henkistä väkivaltaasi jota yrität suoltaa. Mutta uskon hyvyyteen ja toivon että se koskettaa sinua ennenkaikkea.
Voihan Erkki esimerkki, onko puukko kädessä vai muovipussi? Voihan pohojanmaan puukkojunkkarit, tuutteko ja tapatte meidät etelä-suomalaiset vai itsenne muovipussilla? Te ootte ihan oma junttikansa omassa pahuudessanne ja turha verrata meihin sivistyneisiin etelä-suomalaisiin.
Taas löytyi yksi syvästi inhoamasi kansanryhmä. Kenelle annat armon ennakkoluuloistasi?
Turha yrittää narsisti sadismia tässäkin, kukaan ei ole ennakkoluuloinen vaan ihan faktatietoon perustuu tämän romanin valehtelijan teot eli haeppa apua itsellesi, olet Suomessa ainoa joka puolustaa kiusaaja valehtelijaa eli eihän sua pahuuden energian lähettilästä voi ottaa tosissaan ja jos ihmiset ottaisikin niin uhoamisesi kyllä paljastaa itsesi.
Nyt tollo tolonen äkkiä lääkekaapille jota niin kovasti mainostat täällä eli nyt omaa katkeruus lääkettä vaan nassuun nii ei tarvii muovipusseja tai puukkoja enää muille tarjota lääkkeeksi. Katoppa peiliin ja tajua mikä oletkaan? Normi-ihmisellä tulee oksureaktio heti jossusta tai sunlaisesta tyypistä, mut sinä sadisti-narsisti käännät tämänkin uhrin viaksi. Olet sairas, mutta näemme sairautesi kaikessa sadismissaan miten yrität tuhota kanssamatkaajasi, eipä onnistu enää. Valon voittaa aina PIMEÄN MUSTAlaisen ja hänen tekonsa.
Rakkaus parantaa, mut sitä nämä tolloset ei tajua kun loukkaavat ja tuhoavat ja tekevät mahdolliseksi huuhaan kiusaamisen. Vähän kuin Raili et jos et tajua et haahkaksi haukkuminen on kunnia-asia nii turpiin tulee,ja sut syyllistetään ettet tajua olevasi iloinen että saat haukkumanimen haahka? Sairasta käänteistä psykologiaa tollonen tekee, kuten railiikin, ettei olisi sama ihminen koska eihän tuollaista sadistista kylmyyttä normi ihminen ymmärrä. Paitsi Raili ja tohtori tollonen, surullista:(
Meeppä rotutohtori klinikalle ja äkkiä hakemaan apua ikärasismiisi puolustaessasi "haahkoja" valehtelijaa ja avioliiton rikkojaa. Vai auttaisko "levyt" tässä tilanteessa? Vai miten olisi anteeksipyyntö?
Sadistinen narsistin käänteinen uhrin syyllistäminen ei onnistu enää. Eikä muuten auta puukot tai muovipussit, nyt tollonen pitää tajuta laajemmin, älyätkö??
Äläpä unohda.. Valo voittaa aina piemän, jopa MUSTAlaisen käänteisen psykologian uhrin syyllistämisessä..
Tollonen on sairas, ei kandee välittää.
Vaikka harmillista ja surullista että yksi ihminen suoltaa noin paljon pahaa.. Ettei vaan ois hassu itse kun sillä on sysi MUSTAlaisensielu joka alistaa ja loukkaa.
Anna lestadiolaiselle?Tähtää palleihin että eivät lisää yhteiskunnan maksettavaa
Saarnamiehet on hassun näköisiä kun he tulee asiakkaaksi ja tuskin suviseuroilla näistä virsiä veisataan?Joku kohta pyytää poistamaan viestin mutta kuitti jää?
"jotain lainattua", jos tuo hartiakarvah on helgan
Mikä toi loimi edes on? Mikä sen käyttötarkoitus on? Ihme seinäryijy niskassa mennään Herran huoneeseen??? Koska tollaisia kissankarvamattoja on valmistettu? 70-luvun venäjällä?
Seura tekee kaltaisekseen. Papan vaimo muuttuu päivä päivältä mummomaisemmaksi. Häätyyli a la Arja Koriseva suoraan 80-luvulta. Silloin oli pilkulliset tekoturkiskaulurit muotia. :-) hihhih!
se keeppi on sama mikä oli eka häissä, eli jotain vanhaa lainattua sinistä jne. paitsi Jasminilla oli pelkkää vanhaa miehestä alkaen. NIINMUA LOVEMYLIFE.....
Oliko ihan Fatzerin sinistä?
Nolouden huippu. Ei varmaan papsu tiennyt, että sama karvareuhka morsiammella ollut niskassaan silloin kun nai homon. Tuoko karvareuhka nyt huonoa onnea. Ja miten ihmeessä voi säilöä jotain karvareuhkaa vuosia ja vuosia.
niin ja kyse naisesta joka haluaa unohtaa nuoruuden virheet, säilöö jotain homohäistä, onko ristiriitaista ,ei, jokainen järjestäköön semmoiset häät, mitkä ovat oman näköiset. KIESUS
Olihan tuo hartiaturkis todella ruma. Mäntylälällä on muutenkin jättimäiset hartiat niin tuo vielä korostaa niitä. Katsokaa nyt sitä kuvaa..Jäzmiin näyttää siinä ihan hirviöltä.
Mistä eläimestä karvakaulus oli tehty. Hyeenasta ?
Haahkasta? Desministä? Vai sittenkin nailonista.
Ootte vaan kateellisia Jasminille.
On se kaunis. Paljon kauniimpi kuin juoppo-oskun Sanna.. Sanna näytti tusinablondilta verrattuna ylvääseen Jasminiin.
Menikö herneet jo nokkaan ?
Tuskin kauniin ja fiksun sannan tarttis mitään juoppoja katella eli tuskin oskari mikään juoppo on.
Millä tavoin jasmin on ylväs ? Onko hän kenties kuninkaallista sukua ?
Ja mistä pitäisi olla jasminille kateellinen ? Ei ole mitään mitä pitäis kadehtia.
jaa mäntylä kaunis..mistä katsottuna.
Missä hintti menee kenen kanssa oli ansimmäisen kerran naimisissa.