voiko laitaa akaattilon poikasia???

Eli voiko laitaa akaattiokotilon poikasia samaan teraarioon ison kanssa kuin niiden koko on n kolmisen senttiä ettei se syö niitä?
5258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi oikeastaan, mutta iso saataa "ahdistella" pienempää kotiloa. :)

Äänestä
  • Ei kannata,mutta toisaalta,mikä ettei.Omat kotiloni ovat kyllä syöneet tai murskanneet osan poikasista.:(

    Äänestä

... pidän kyllä suuret ja pienet kotilot erillään.

Äänestä

Eli sillä haenkilöllä jolta omat akaattini ostin, oli poikaset syöneet aikuiset. Nekun tahtovat seikkailla emon kotilon päällä ja eihän emo niitä sieltä pois saa kunnolla. Olivat sitten syöneet kotilon niin että etana kuoli pois..
Näinkin voi käydä...

Äänestä

Olen nimittäin jostain lukenutkin että isot syö pieniä akaattiokotiloita.Mutta näköjään voi käydä toisinkin päin.En taida sittenkään laittaa niitä yhteen!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


agaatti kirjoitti:

Eli voiko laitaa akaattiokotilon poikasia samaan teraarioon ison kanssa kuin niiden koko on n kolmisen senttiä ettei se syö niitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu