RAKAUDESTA tapahtuvaa toistensa hellimistä, niin orgasmi tulee:

NAINEN s.1939

Nykyään miehet valittavat sitä, kun nainen ei laukea. Oletteko ajatelleet, että monen naisen kylmyys johtuu liiasta itsetyydytyksestä ja toinen toistaan tehokkaamista hieromasauvoista, kun on opettellut niitä käyttämään, niin normaali miehen ja naisen välinen seksi saattaa tuntua liin laimealta.

Ennen vanhaan ei onneksi sellaisista tiedetty, ei myöskään sisään laittettavista tamppooneista, vaan oli naisen kunnia säästää itsensä puhtaana omalle miehelleen.

Se oli niin ihanaa kun sai olla puhdas omalle puolisolleen ja antaa ensimäisen kerran rakkaudesta, vaikka se sattuikin ekalla kerralla, niin rakkaus ja hellyys auttoi. Oma mieheni sai rakkaudella opettaa kaikki ja kun sydän on mukana niin hyvin se alkaa mennä.

Kun antaa vain rakkadesta, niin on ilo olla rakastamansa miehen sylissä ja tuntea olevansa ihailun, rakkauden ja hellinän kohde, eikä mikään sexsiopjekti.

Siinä ei laukeaminen ole se pääasia, vaan toinen toisensa kunnioittaminen, rakastaminen ja kaikella tavalla hyvänä pitäminen, orgasmi tulee siinä sivutuotteena, kun tuntee hyvänolon tunteen molemmin puolin.

Hyvä, rakkaudesta tapahtuva seksuaalinen elämä pitää kunnossa ja terveenä ja se kestää koko elämän.

Tulee myöskin muistaa se, että mieskin on tunteva ihminen, eikä vain yksinomaan naisen tyydyttäjä.

7

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rakkaus tärkein

      Oi noita aikoja !

      Olisipa vieläkin noin, niin säästyttäis monilta avioeroilta !

      Nykyään ei useinkaan puhuta rakkaudesta mitään, pyritään vain tyydyttämään seksuaalisia tarpetaan toisen kautta.

    • Sexuaalinen

      Oliks tossa mummeli mitään järkee, että syyllistät nuoria, jotka elävät nykyajassa?

      Ei nykyyään enää eletä -50 luvulla, vaan on lupa jokaisen tehdä itselleen mitä haluaa.

      Ei kaikki elä rakkauden hömpässä, mutta hekin tarvitsevat sukupuolista tyydytytystä ja järjen käyttökin on luvallista

      • Rakkaus on tärkein

        Oli siinä, ajatteleppa vaikka ! Ei elämä ole pelkkää sexiä, vaan paljon enemmän.


      • Oli siinä
        Rakkaus on tärkein kirjoitti:

        Oli siinä, ajatteleppa vaikka ! Ei elämä ole pelkkää sexiä, vaan paljon enemmän.

        Elämä on pelkkä suoritus ilman seksiä. Seksi on paljon enemmän.


    • ”opjekti”

      Orgasmi ei tule hellimisestä vaan omasta päästä (mielikuvituksen tuotetta). Sen aiheuttaa aivoissa tapahtuva hormoonituotannon muutos. Miehellä on kovinvähän tekemistä naisen orgasmin kanssa eli mies ei ole (eikä dildokaan) naisen orgasmiobjekti.

      Taitaa aloittaja luulla dildoja nykyajan keksinnöiksi? Niitä kuitenkin oli ainakin jo antiikin Kreikassa ilmeisesti paljon kauemminkin.

      Mikä mahtaa olla ”opjekti”. Lieneekö joku hieno vieraskielinen sana joka on vaikea kirjoittaa oikein?

    • Mummo on oikeassa

      Jos ei ole rakkautta,hellttytä, hyväilyä ja toisen huomioon ottamista silloin ei ole kunnon seksiä avio- ja avoliitossa.Ei ole sen mukavampaa,kun pitää toista hyvänä ja helliä ennenkun ryhdytään sukupuoliyhdyntään silloin vasta tulee se aito nautinto siitä molemmille. Naiset tykkää siitä että heitä pidetään hyvänä ennen yhdyntää ja senjälkeen,jos miehen kunto kestää voi nainen hyväilyllään saada miehen vielä toiseen yhdyntäkertaan.

    • Paaaappa ???????

      Nyt oli ihan kivaa rakastella tuollaisen mummon kanssa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      95
      4671
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      230
      1905
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      78
      1482
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      323
      1100
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1080
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1079
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1037
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe