Suomi tulee saamaan ydinosaamista Venäjän lisäksi myös Kiinalta.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=12000
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=12000
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ainakin Kiinalta löytyy rahaa. Tiedä vaikka yhteistuumin rakentaisivat ja rahoittaisivat useampiakin ydinvoimaloita myös Suomeen.
Yhtään ei mene kaupaksi
Jos Fennovoima aloitetaan se jää keskeneräiseksi
Venäjä joutuu käyttämään ulkomaan valuuttansa
maataloustukeen
tähän asti Venäjä on ostanut jäännöseriä EU:sta
eli me olemme maataloustuella maksaneet venäläisten
ruokapöydän
YDINVOIMAA EI VOIDA RAKENTAA RUPLILLA
vaan dollari-euroilla
ja ne loppuvat parin vuoden kuluessa Kremliltä
jolloin Fennovoiman rakennustyö pysähtyy
jos joku hullu menee sen hyväksymään
Onko VERKKOMEDIA
janus Putkosen kaalon poika
eli romaniyhtye Hortto kaalon laulajan Marko Putkosen poika
teatterista?
eli verkkomedia on IPU-puolueen pää ja äänenkannattaja
ipu on yya-kauden neuvostopuolue
ipu ja verkkomedia on neuvostokommunistisia
en seurannut niitä lainkaan kun IPU on niin pieni
ensi ihmettelin miksi IPU ei vastusta hallitsematonta
mamutusta joka selvästi on yhteiskuntarauhan
ja hyvinvointivaltion ykkösvaara
ajattelin ensin että IPU on paikallinen pohjanmaalainen
juttu
ja Pesonen puheenjohtaja vaikutti hyvältä
mutta juuri verkkomedia
ja tällaiset vaikuttavat aivan BATMANIN tasoiselta
venäjäpropagandalta
HUOM, NYKYISESSÄ TILANTEESSA PUTIN-UUSNATSIN JOHTAESSA
IPUsta ei puolueena ole minkäänlaista haittaa
mutta etuna voi olla joillekin höyryn laskeminen
he eivät millään saa kommunistien kanssa yhteistä rintamaa
yya-sopimuksen palauttamiseksi
ipu on ihmeellinen sekasotku YYA-itsenäistä epäitsenäistä suomea ja ottowillekuusislaista
neuvostoliittoa joiden yhteistyö pelaa
Kuka julkaisee Verkkomediaa tiedättekö
http://herrakeronen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/136899-vaihtoehtomedioiden-vaihtoehtoinen-etiikka
Uudessa Suomessa ja Verkkomediassa on kuitenkin sellainen ero, että Uuden Suomen blogeja ei ennakkoon moderoida, eivätkä toimittajat päätä, mitä blogialustalla julkaistaan. Verkkomediassa taas ei ole vapaata ja avointa blogialustaa, vaan toimituskunta ja päätoimittaja päättävät, mitkä blogikirjoitukset julkaistaan Verkkomedian sivuilla. Tämä on olennainen ero, koska media on vastuussa myös median ulkopuolisten toimijoiden tuottamasta materiaalista, mikäli media moderoi ennakkoon ja päättää, mitä ulkopuolisten toimittajien materiaalia se julkaisee sivuilleen. Esimerkiksi Iltalehti on vastuussa itse julkaistaviksi valikoimistaan blogiteksteistä, mutta ei sattumanvaraisen kävijän kommentista Iltalehden keskustelupalstalla. Verkkomedia on siis vastuussa yksittäisistä blogikirjoituksista, mutta Uusi Suomi ei ole.
Kiinassa taitaa nykyään työskennellä enemmän länsimaisia teknologiaosaajia kuin missään muussa maassa maailmassa.
Laskeeko se jotenkin Rosatomin uskottavuutta jos kiinalaisetkin luottaa siihen?
No nyt Toveri Soini saa sitä kiinankauppaa, mitä joskus haaveili korvaamaan Suomelle haitallista EU-kauppaa. Kiinankaupasta saatavat rahatkin menee suoraan oikeaan osoitteeseen Toveri Putinille, jonka kanssa Soini ilmeisesti omistaa jonkin ex.--diktaattoreiden ruplasäätiön.
Suomen kansan etua tuo kiina*askan tuonti ei edistä pätkääkään, mutta sehän ei Toveri Soinia haittaa, kunhan länsikauppa saadaan vaan tapettua tavalla tai toisella ja EU kaatumaan. Suomi ja Kreikkakin sen mukana,
Soiniko se yksin päättää Suomen energiapolitiikasta?
Hieno homma mutta miten tämä liittyy Perussuomalaisten palstaan?
Kiina on surkea korruptiovaltio
josta media tiedottaa itä-Kiinan jupeista
suurin osaa väestä elää nälkärajalla orjina lukutaidottomina
kommunistijohdon kiduttamina
Kiinan keskuskomiten sadat jäsenet omistavat kukin kesimäärin
satoja miljoonia dollareita varastettua omaisuutta
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/ulkomaat/2913707/kiinan-”nakymattomat-miljardoorit”
Ilmiö ponnahti julkisuuteen viime kesänä, kun New York Times -lehti arvioi Wen Jiabaon suvun ”kätketyksi varallisuudeksi” vähintään 2,7 miljardia dollaria. Wen on ollut Hu Jintaon johtajakaudella puolueen kakkosmies, jonka pääministerikausi päättyy virallisesti maaliskuussa.
Maaseudulla keskitulo oli vuoden 2010 tilastoissa 5 919 yuania (820 euroa) vuodessa, kaupungeissa 19 109 yuania (2 650 euroa) vuodessa. Kaupunkiväestön määrä on juuri ylittänyt ensimmäistä kertaa 50 prosentin rajan.