hei persut hyvin pyyhkii, kun

persu sukeltaa, lie lähellä 15%

Soinikin pääsee ministeriauton takapenkille, jos joku tuttu ottaa kyytiin.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Persut eivät tule toimeen edes keskenään, eivätkä salli persujen kritisointia, niin ei voi kuin nauraa, kun he taas kitisevät sananvapaudesta ja huutavat suu vaahdossa: "Asioista On Saatava Puhua". Persumaailmassa asioista saa ja pitää puhua niiden oikeilla nimillä - kunhan se asia ei koske persuja.

Äänestä

Puliukot sorvaa pSS putjettia. Ei hätää!


isä timo

Äänestä

Persujen ässäkortti vaaleissa on maahanmuuton kustannukset.

Työmies: "Väitän, että luku on 1-1,5 miljardia euroa vuodessa". Putkosella ei ole antaa mitään perusteluja?

Halla-Aho arvioi viime vaaleissa 50 miljoonaa.

Populistien peräreikä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Embo-Timo kirjoitti:

persu sukeltaa, lie lähellä 15%

Soinikin pääsee ministeriauton takapenkille, jos joku tuttu ottaa kyytiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu