Mistä mahtaa sellainen johtua,kun joudun käyttään yövaippoja niin aamulla pesun jälkeen alkaa iho vaippa-alueella kutiamaan. Ja voi jatkua koko päivän. Vaipan kanssa niin ei käy. Eikös sen luulisi olevan juuri toisin päin? Pesuaine on sama kuin ennenkin. Samoin pyykinpesuaine. Töistä ei oikein tule mitään kutiamisen vuoksi. Olen nyt ollut vaippa housuissa päivisin,mutta en haluaisi olla koko ajan. Iho on ihan normaalin näköinen.
vaippaihottuma
3
251
Vastaukset
Hei
Kokeileppa ottaa allergia lääke esim .Heinix tai vastaava,Käytä vähän aikaa jos helpottaa.
Voi olla että vaipoissa on tapahtunut huomaamattomia muutoksia,
Käytätkö aina samaa vaippa merkkiä ?
Muutenkin olis hyvä rasvata iho välillä vaikka perusvoiteilla.
Itse käytän eri merkkejä vaihdellen .- toisin päin
Sama vaippamerkki ollut vuosia. Kutina tulee ilman vaippaa ollessa. Vaipan kanssa ei. Eli jos laitan vaipan päiväksi vaikka en tarvitsekkaan, niin ei tuu kutinaa.
toisin päin kirjoitti:
Sama vaippamerkki ollut vuosia. Kutina tulee ilman vaippaa ollessa. Vaipan kanssa ei. Eli jos laitan vaipan päiväksi vaikka en tarvitsekkaan, niin ei tuu kutinaa.
ok
outo juttu:(
enpä osaa muuta kuin neuvoa et käntyy lääkärin puoleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353