.. siinä kuin aktiivihiilisuodattimet liesituulettimissa - jälkimmäinen on huonepölyä - ihmisen kudosrasvaa - keräävä imuri - monta sataa kuutiometriä huoneilmaa tunnissa - lieden yläpuolella, jossa - olosuhteista johtuen - viihtyy sienet ja bakteerit - lähinnä petrimalja.
Antennisuodattimet ovat _huijausta_ ..
tutkittua tietoa
5144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oikeassa olet!
http://aijaa.com/RWyCpc
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12750957
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12044700
On ilmiselvää, että portaalin vahtipuudelina toimii kaupan ja teollisuuden edustaja, jonka tietämys perustuu webistä poimittuun 'tietoon' - itse ei ymmärrä alkeitakaan elektroniikasta - eli piirtää YKSINKERTAISTA suodatinta ja osoittaaksen sen, että miten se sitten kytketään antennien ja alastulojohdon väliin?
Kiitoos!
Pärjäävätkö Alzheimer sairaat yksin kotona? Nykyinen vanhusten hoito ajaa asiaa niin, että hoidetaan kotona mahdolliman paljon vanhuksia.
Noissa Alzheimer potilaissa on monisairaita PÄÄOSASSA MUISTISAIRAUS. Lisäksi diabetesta, astmaa, maksasairautta, kaatuilua kun huimaus on suuri osa sairautta.
Jos sairas ei pysty hälyyttämään apua kun kaatuu niin pahasti, vaikka on turvapuhelin. Jos pystyykin niin apu tulee noista turvapuhelin palveluista ehkä 2½ jälkeen.
Olen itse saanut seurata asiaa OMAKOHTAISESTI ja koen, että ei pitäisi jättää tallaista sairasta pitkäksi aikaa yksin. Joskun sanottu asiasta, että voi kaatua vaikka laitoksessa tai jossain ei pidä huolehtia.
Onko yhteiskunnalle säästäminen tärkeämpää kuin vaikeasti sairaan hoito joka saa pärjätä kotona vaikka ei pärjää.
Koen asian niin, että ei väliä jos kaatuu tai jotain.
HALOO VANHUSTENHOIDON SUUNNITTELIJAT ja säästäminen asiassa!
Vanhuksetkin kauppiaan ja teollisuuden sydäntä lähellä?
- puolimiljoonaa suomalaista syö verenpainelääkkeitä
- puolimiljoonaa suomalaista syö kolesterolilääkkeitä
- ties miljoonat syövät mielialalääkkeita
- ja palstan asiantuntijat ovat muuten mömmöissään
http://goo.gl/gPxzlV
Mutta mitä tapahtuu, kun Jeesus on noutanut omansa.Silloin se este poistuu, joka vielä pidättääm että antikristus ei ole vielä ilmaantunut, mutta se aika on lähempänä kuin monikaan arvaa ja silloi pahuus pääsee valloilleen ja se aika loppuu kun Jeesus tulee ja alkaa tuhatvuotinen aikakausi, jolloin vanhuraksua vallitsee ja Jeesus hallitsee.