Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

17cm pitkä

Normipituus 18-vuotiaalle?
5167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ole olemassa mitään normipituuksia eri ikäisille. Mulkkuja on monen kokoisia, oli iät sitten mitä tahansa. Tuo sinun on melko pitkä kyllä.

Kas kun ei kukaan pienemmän omistaja ole vielä kysynyt, perseeestäkö mittasit.

Sitä kysymystä voi odotella, jos erehtyy yli kolmentoista mittaa tarjoilemaan kalulleen.

Äänestä

on muuten stondikses vitun pikkunen muluku, 20cm minimi.

Äänestä

17cm on normi, se ei takuulla ole liian pieni tai liian iso suurimmalle osalle.

Äänestä

Iso on , jos on päältä mitattuna 17cm...iso ihan kaikenikäisille.

Äänestä

Hyvän kokoinen, mutta ei vielä mikään erikoisen iso. Menee normaalipituisten yläpäähän. Voi olla iso, jos on tosi paksu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cemmop kirjoitti:

Normipituus 18-vuotiaalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu