Elikkä, olen rv 33 ja eilen olin neuvolassa ja sieltä lähetettiin äitipolille kun pulssi on noussut huimasti ja verenpainentta ollut ja turvotustakin, äitipolilla todettiin kaiken olevan kunnossa ja verenpainekkin kohtalainen (kuuluu kuulemma asiaan), eli turha reissu, makasin puolentoista tuntia sydänkäyrässä, mutta ei se niin turha ollutkaan, näin vaavin ultrassa (se piristi päivää:)). Ennen kun lähdin neuvolasta äitipolille niin sain uuden ajan, NELJÄN VIIKON päähän, ja mä olen lukenut vähän joka paikasta että nyt siellä kuuluisi käydä joka toinen viikko. Kannattasiko soittaa huomenna neuvola tätille, että pitäsikö tulla aikasemmin, ihan vaan sen verenpaineenkin takia???
Neuvolassa käynnit
Äippä
2391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä sinuna soittaisin ja vaatisin uuden ajan n. kahden viikon päähän.
Juu, eli olen samaa mieltä kuin tuo aikaisempikin kirjottaja. Kannattaa soittaa. Vaikka aika ei muuttuisikaan, mutta ei siitä haittaakaan ole jos soitat.
Mulla on tässä nyt rv 33 3 ja verenpainetta turvotuksen kera. Kävin tänään just neuvolassa. Siellä täti sano, että parin viikon päästä uudelleen, ihan just sen verenpaineen takia. Että kyllä ihmettelen, miten ne sulle laitto seuraavan ajan niin pitkälle. Mutta ei muuta ku hyvää odotuksen jatkoa. :)
Ps. voidaan paksusti. :)