Talousromahdus alkanut

vex

Vakuutuksiin sijoitetut rahat ovat jo käytännössä menetetty,sillä talous=öljy ja öljyhän on loppumassa.Se on ihan sama kenelle tässä pelissä jää rahat käteen,koska raha on kuin mustan pekan kortti.Se menettää talouden romahtaessa täysin arvonsa.Pelatkaa pojat vain mustaa pekkaa,itse en luota enään tippaakaan taloussatuihin,on tässä järkevämpääkin tekemistä.

1

665

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kristianor1234

      Näin on todellakin tapahtunut: Markkinatalous on yksi iso kasvamaton kakku. Kyse on vain siitä, että kuinka moneen osaan kakku on leikattu. Devalvoimalla voitaisiin pelata aikaa, mutta omistussuhteet tulevat kuitenkin pysymään kutakuinkin samana ja sitä kautta monopoly-peli loppuu aikanaan.

      Nyt olemme siinä pisteessä, että omistukset ovat keskittyneet yksityisille suurpääomasijoittajille ja monopoly-peli on päättynyt.

      Voittajiksi voidaan julistaa 99% ovat hävinneet pelin.

      KIITOS KAIKILLE OSALLISTUJILLE, HYVÄ USKOISILLE AIVOTTOMILLE IDIOOTEILLE, KETKÄ OVAT LUOTTANEET SOKEASTI MARKKINATALOUDEN KANTAVUUTEEN.

      ET VOI SELVIYTYÄ MARKKINATALOUDESSA JOS ET OLE VALMIS ORJUUTTAMAAN TOISIA IHMISIÄ!

      SYÖT TAI TULET SYÖDYKSI, SE ON MARKKINATALOUTTA!

      KYSE EI OLE KOSKAAN OLLUTKAAN RAHASTA VAAN VALLASTA JA REAALIOMISTUKSESTA!

      MUTTA EI HÄTÄÄ: MEILLÄ ON PALJON TARJOLLA HÖMPPÄVIIHDETTÄ, KUTEN REALITY-OHJELMAT. NÄIDEN TURVIN TULETTE SÄILYTTÄMÄÄN NÄENNÄISEN MIELENTERVEYTENNE, LUONNOLLISESTI VIIMEISTEN AIVOSOLUJENNE KUSTANNUKSELLA.

      PUUTTUKAA TARPEEKSI PIENIIN ASIOIHIN JA TAPELKAA KOIRIENNE PASKOISTA KADUNVARSILLA. KATSOKAA LÄTKÄÄ JA VAPAAPAINIA JA OTTAKAA VITUSTI PIKAVIPPEJÄ JUOKEE KALJOO PALJON :). SE ON SITÄ ELÄMÄTÄ... HEH...

      ELI JATKAKAA NUKKUMISTA JA OLKAA ONNELISEN TYHMIÄ, KOSKA NYT ON JO MYÖHÄISTÄ HERÄTÄ!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4632
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1504
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1403
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1226
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1132
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1018
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe