Vakuutuksiin sijoitetut rahat ovat jo käytännössä menetetty,sillä talous=öljy ja öljyhän on loppumassa.Se on ihan sama kenelle tässä pelissä jää rahat käteen,koska raha on kuin mustan pekan kortti.Se menettää talouden romahtaessa täysin arvonsa.Pelatkaa pojat vain mustaa pekkaa,itse en luota enään tippaakaan taloussatuihin,on tässä järkevämpääkin tekemistä.
Talousromahdus alkanut
1
670
Vastaukset
- Kristianor1234
Näin on todellakin tapahtunut: Markkinatalous on yksi iso kasvamaton kakku. Kyse on vain siitä, että kuinka moneen osaan kakku on leikattu. Devalvoimalla voitaisiin pelata aikaa, mutta omistussuhteet tulevat kuitenkin pysymään kutakuinkin samana ja sitä kautta monopoly-peli loppuu aikanaan.
Nyt olemme siinä pisteessä, että omistukset ovat keskittyneet yksityisille suurpääomasijoittajille ja monopoly-peli on päättynyt.
Voittajiksi voidaan julistaa 99% ovat hävinneet pelin.
KIITOS KAIKILLE OSALLISTUJILLE, HYVÄ USKOISILLE AIVOTTOMILLE IDIOOTEILLE, KETKÄ OVAT LUOTTANEET SOKEASTI MARKKINATALOUDEN KANTAVUUTEEN.
ET VOI SELVIYTYÄ MARKKINATALOUDESSA JOS ET OLE VALMIS ORJUUTTAMAAN TOISIA IHMISIÄ!
SYÖT TAI TULET SYÖDYKSI, SE ON MARKKINATALOUTTA!
KYSE EI OLE KOSKAAN OLLUTKAAN RAHASTA VAAN VALLASTA JA REAALIOMISTUKSESTA!
MUTTA EI HÄTÄÄ: MEILLÄ ON PALJON TARJOLLA HÖMPPÄVIIHDETTÄ, KUTEN REALITY-OHJELMAT. NÄIDEN TURVIN TULETTE SÄILYTTÄMÄÄN NÄENNÄISEN MIELENTERVEYTENNE, LUONNOLLISESTI VIIMEISTEN AIVOSOLUJENNE KUSTANNUKSELLA.
PUUTTUKAA TARPEEKSI PIENIIN ASIOIHIN JA TAPELKAA KOIRIENNE PASKOISTA KADUNVARSILLA. KATSOKAA LÄTKÄÄ JA VAPAAPAINIA JA OTTAKAA VITUSTI PIKAVIPPEJÄ JUOKEE KALJOO PALJON :). SE ON SITÄ ELÄMÄTÄ... HEH...
ELI JATKAKAA NUKKUMISTA JA OLKAA ONNELISEN TYHMIÄ, KOSKA NYT ON JO MYÖHÄISTÄ HERÄTÄ!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1985178Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,414558Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699143189Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593115Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1633045- 552600
- 271949
- 581928
- 881924
- 241839