b52

miten tohon pommikoneeseen tulee?
2421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

B52:ta tehdään monella eri tavalla riippuen viinavalikoimasta mutta periaatteena on, että pohjalle tulee 1/3 kermalikööriä, sitten 1/3 kahvilikööriä ja päälle 1/3 sitrusviina. Kerroksittain on tarkoitus tarjoilla ja sitrusviinan palaa sinisellä liekillä. Juo pillillä nopeesti pohjanmaan kautta.

Eli jos jollain tapaa virallisesti niin Bailey´s alle, keskelle Kahlua ja päälle Cointreau.

Kippis

Äänestä

Niin siis pohjalle kahvilikööri eli Kahlua, keskelle kermalikööri eli Bailey´s ja pinnalle sitrusviina eli vaikka Cointreau, sori ajatusvirhe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


........ kirjoitti:

miten tohon pommikoneeseen tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu